Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2013, 10:12

Grand Theft Auto V - czy Rockstar umieścił w grze dwie piosenki bez zgody ich twórcy?

Amerykański raper Daz Dillinger twierdzi, że producenci Grand Theft Auto V nielegalnie wykorzystali w grze dwa jego utwory. Muzyk grozi, że jeśli Rockstar nie spełni teraz jego oczekiwań, to będzie domagał się zniszczenia wszystkich niesprzedanych kopii gry.

Grand Theft Auto V - czy Rockstar umieścił w grze dwie piosenki bez zgody ich twórcy?  - ilustracja #1

Dwa utwory amerykańskiego rapera, Daza Dillingera, miały zostać nielegalnie wykorzystane w Grand Theft Auto V. W rozmowie z portalem plotkarskim Tmz.com muzyk żalił się, że początkowo Rockstar miał zaproponować mu za oba kawałki „obraźliwie niską” ofertę w wysokości 4271 dolarów. Pomimo odrzucenia jej przez Dillingera, kawałki znalazły się w grze i można ich wysłuchać w stacji West Coast Classics.

W sprawie chodzi o dwa utwory – „C-Walk” i „Nothin' But the Cavi Hit”. Dillinger domaga się teraz, by Rockstar, producent GTA V, zaproponował mu nową, lepszą ofertę. W innym wypadku żąda, aby firma zniszczyła wszystkie niesprzedane jeszcze kopie swojego bestsellera. Jak powiedział muzyk, w sprawie ma chodzić o szacunek dla pracy artysty: „Rockstar tego nie zrobił, więc ja nie mogę im pozwolić odejść bez konsekwencji”.

Na razie trudno ocenić, czy Rockstar faktycznie popełnił błąd, umieszczając utwory bez zawarcia formalnej umowy, czy po prostu amerykański raper stara się podpiąć pod ogromną chwilowo popularność marki Grand Theft Auto. Do tej pory firma Rockstar nie odniosła się do oskarżeń.

Ścieżka dźwiękowa przygotowana do Grand Theft Auto V jest imponująca. Gracze mają dostęp do 17 stacji radiowych, w którym mogą usłyszeć nie tylko 240 utworów reprezentujących wszelakie style i gatunki muzyczne, ale także fragmenty programów talkshow czy prześmiewczych audycji. Wśród najbardziej znanych artystów warto wymienić m.in. Queen, 2Paca, Johnny'ego Casha, Britney Spears, Rihannę czy Snoop Dogga. Pełną listę zaprezentowaliśmy jeszcze we wrześniu.

  1. Oficjalna strona Daz Dillingera
  2. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V