Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDS
Okładka Kingdom Hearts: Re:Coded (NDS)

Kingdom Hearts: Re:Coded NDS

Kingdom Hearts: Re:Coded to remake gry, która w 2009 trafiła na telefony komórkowe Japończyków.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | filmy | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Kingdom Hearts: Re:Coded (NDS)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

7października2010

Kingdom Hearts: Re:Coded to kolejny tytuł stworzony przez studio Square-Enix, znane przede wszystkim z serii Final Fantasy. Tym razem jednak nie otrzymujemy całkowicie nowej gry, a jedynie remake hitu, Kingdom Hearts: Coded, który w 2009 roku zadebiutował na japońskich telefonach komórkowych.

Zgodnie z tradycją serii, Kigdom Hearts: Re:Coded ukazuje nam połączenie uniwersum Final Fantasy oraz bajek Disneya. Akcja gry toczy się po wydarzeniach z Kigdom Hearts II (PS2) i nawiązuje do fabuły Kigdom Hearts: Birth by Sleep (PSP). Jiminy Cricket (świerszcz z bajki Pinokio) przegląda dziennik, w którym udokumentował swoja pierwsza przygodę z Sorą, młodym chłopcem, bohaterem poprzednich części. Nagle odkrywa tajemniczą wiadomość, której nie napisał. Król Mickey zaintrygowany tą sytuacja postanawia dowiedzieć się skąd pochodzi tajemniczy wpis. Wraz z przyjaciółmi podejmują decyzję o przetworzeniu dziennika do formy cyfrowej aby móc zgłębić jego największe sekrety. Wkrótce okazuje się, że w cyfrowych danych żyje drugi Sora, który właśnie rozpoczyna swoją wielką przygodę.

Rozgrywka w Kingdom Hearts: Re:Coded to połączenie system znanego z wersji na telefony komórkowe oraz wydanej na Nintendo DS Kingdom Hearts: 358/2 Days. Pojawiają się więc wielkie sześciany (Bug Blocks) bedące błędami wynikającymi z procesu przetwarzania dziennika do wersji cyfrowej, którymi należy odpowiednio manipulować aby dostać się do kolejnych miejsc, ale nie zabrakło także walk, które prezentują połączenie świata zręcznościówek, elementów jRPG oraz karcianek. Ponadto rozbudowano system rozwoju postaci, który pozwala zwiększać zdolności naszego bohatera oraz rozwijać różne techniki walki.

W grze zastosowano silnik, na którym bazowała poprzednia część wydana na Nintendo DS, Kingdom Hearts: 358/2 Days, co zaowocowało ładną, trójwymiarową grafiką. Oczywiście w stosunku do wersji na telefony komórkowe, całkowicie zmieniono sposób w jaki obsługujemy grę, a ponadto nie zapomniano o funkcji pozwalającej graczom dzielić się nawzajem przerobionymi mapami oraz awatarami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 29 głosów czytelników.