Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Kingdom Hearts: Birth by Sleep (PSP)

Kingdom Hearts: Birth by Sleep PSP

Kingdom Hearts: Birth by Sleep to japońska gra cRPG, kontynuacja trylogii Kingdom Hearts. Za produkt odpowiada studio Square-Enix odpowiedzialne za bestsellerowy cykl Final Fantasy.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Kingdom Hearts: Birth by Sleep (PSP)

wydawca PL: Cenega S.A.

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

9stycznia2010

10września2010

pudełko PL

Kingdom Hearts: Birth by Sleep to japońska gra cRPG, kontynuacja trylogii Kingdom Hearts. Za produkt odpowiada studio Square-Enix odpowiedzialne za bestsellerowy cykl Final Fantasy. Grę opracowała ta sama ekipa, która wcześniej stworzyła wydaną na GBA odsłonę serii, zatytułowaną Chain of Memories.

Akcja gry dzieje się dziesięć lat przed wydarzeniami przedstawionymi w oryginalnym Kingdom Hearts. Birth by Sleep przenosi nas do bajkowej krainy rodem z filmów Disneya. Opowieść podzielona jest na trzy, równocześnie rozgrywające się kampanie. Każda z nich skupia się na jednym z trójki praktykantów Mistrza Keyblade, którzy wyruszają w podróż. Głównym celem jest odnalezienia Mistrza Xehanorta i jego ucznia, których zaginięcie doprowadziło do serii niefortunnych zdarzeń, ostatecznie prowadzących do katastrofy. Trójka uczniów, których losami będziemy kierować, nazywa się Terra, Ven i Aqua. W grze ponownie wystąpią znane disney’owskie postacie, takie jak Kaczor Donald, Myszka Miki, Alladyn czy Goofy. Pojawiają się też nowi przeciwnicy.

Rozgrywka przypomina tę znaną z poprzednich części gry, aczkolwiek każda z kampanii zaoferuje pewną odmianę. Trzy główne postacie różnią się od siebie umiejętnościami, toteż niekiedy walczymy w zwarciu, a innym razem z dystansu Przed rozpoczęciem starcia wybieramy odpowiednie karty. Podczas walki używamy tych kart, aby zadawać ataki specjalne. O przebiegu walki informują nas paski życia, przedstawiające poziom energii nasz oraz przeciwnika. Po wielu przejściach nasi bohaterowie będą mogli awansować na wyższe poziomy doświadczenia. Istnieje możliwość zapisania stanu kampanii w dowolnym momencie i przełączenie się na innego bohatera. Dopiero ukończenie wszystkich trzech scenariuszy da nam szansę poznać pełną fabułę gry.

Przedstawiony świat to doskonale znane miłośnikom serii bajkowe krainy, które z uwagi na to, że gra jest prequelem, zostały odpowiednio odmłodzone. Trafimy do takich miejsc jak Olimp, gdzie spotkamy młodego Herkulesa. Odwiedzimy też Wyspę Przeznaczenia. Nową lokacją jest zaczarowany las Śpiącej Królewny. Grafika łączy w sobie disnejowską kreskę z estetyką anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 149 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.3 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,99 PLN

Wymagania wiekowe Kingdom Hearts: Birth by Sleep

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Kingdom Hearts: Birth by Sleep

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32MB
Najlepiej sprzedające się gry w 2010 roku w USA

wiadomość8 lutego 2011

Grupa NPD zaprezentowała zaktualizowane zestawienie najlepiej sprzedających się gier na konsole stacjonarne i przenośne w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych. W porównaniu do notowań z ubiegłego miesiąca, wprowadzono do niego kilka istotnych poprawek.

Twórcy Final Fantasy XIV chcą odzyskać zaufanie graczy
Twórcy Final Fantasy XIV chcą odzyskać zaufanie graczy

wiadomość5 listopada 2010

Od wrześniowej premiery pecetowa wersja gry Final Fantasy XIV rozeszła się na całym świecie w nakładzie 630 tys. kopii. Jak na wysokobudżetową produkcję z gatunku MMORPG wynik jest raczej słaby. Wydawca liczy jednak, że dzięki zmianom uda się odzyskać zaufanie graczy i zachęcić ich do sięgnięcia po ten tytuł.

Premiery gier w Polsce (6-12 września)
Premiery gier w Polsce (6-12 września)

wiadomość13 września 2010

Wraz z początkiem września nastąpiło ożywienie na polskim rynku gier. W ubiegłym tygodniu swoje premiery miały m.in. cRPG Drakensang: The River of Time, strategia R.U.S.E. oraz łączące przesiąknięte Disneyem Kingdom Hearts: Birth by Sleep.

Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii
Pierwsza połowa tego roku w Japonii należała do New Super Mario Bros. Wii

wiadomość15 lipca 2010

Famitsu, czyli największy japoński magazyn dla graczy opublikował zestawienie najlepiej sprzedających się gier w Kraju Kwitnącej Wiśni w pierwszej połowie tego roku.

Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10
Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10

wiadomość7 czerwca 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mamy sporo informacji powiązanych z firmą Square Enix, która została pozwana do sądu, ma problemy z hakerami i szykuje kilka nowych projektów.