Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 czerwca 2010, 14:14

autor: Hed

Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mamy sporo informacji powiązanych z firmą Square Enix, która została pozwana do sądu, ma problemy z hakerami i szykuje kilka nowych projektów.

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mamy sporo informacji powiązanych z firmą Square Enix, która została pozwana do sądu, ma problemy z hakerami i szykuje kilka nowych projektów.

Sony i Square Enix

Firmy Sony i Square Enix zostały pozwane do sądu za sprzedaż gry Final Fantasy XIII, która rzekomo uszkodziła konsole PlayStation 3 wielu użytkowników. Pozew złożony 2 czerwca przez Daniela Wolfa z San Diego, głosi, że powyższa produkcja spowodowała trwałe uszkodzenia urządzeń Sony. Konsola samego Wolfa odmówiła posłuszeństwa po tym jak spróbował on zapisać stan gry w Final Fantasy XIII. Z tego powodu żąda się od obu firm 5 milionów dolarów odszkodowania. Czyżby komuś skończyła się gwarancja?

Final Fantasy XI

To nie koniec problemów Square Enix. Kilka dni temu firma rozesłała informacje do wszystkich obecnych i byłych graczy Final Fantasy XI, że nastąpiło włamanie na serwery z bazą danych kont użytkowników. Podobno informacje o kartach kredytowych są bezpieczne, ale włamywacze mogli przejąć loginy i hasła, więc miłośnikom produkcji sugeruje się zmianę danych. W przypadku jakichkolwiek problemów autorzy proszą o kontakt z pomocą techniczną, która może pomóc w odzyskaniu utraconego konta.

Kingdom Hearts

Tetsuya Nomura, producent ze Square Enix, powiedział w wywiadzie dla Game Informera, że firma pracuje nad dwoma kontynuacjami serii Kingdom Hearts, nie powiązanymi z trzecią odsłoną sagi, która jeszcze nie została potwierdzona. Podobno szczegóły jednego z projektów poznamy już na E3, gdyż jest on przeznaczony specjalnie dla amerykańskich fanów marki. Kingdom Hearts łączy postacie i wydarzenia z gier Square Enix z bohaterami bajek Disney’a.

Nowa gra Square Enix

Mamy informacje o jeszcze jednej nowej grze Square Enix, która najprawdopodobniej zostanie ujawniona na targach E3. Film prezentujący tajemniczy projekt Nerkas został opublikowany w serwisie 1UP. Redaktorzy z zagranicznych portali ustalili, że nazwa należy właśnie do japońskiego wydawcy i producenta, który zarejestrował nawet stosowną domenę. Informacji w sprawie tajemniczego projektu spodziewamy się już niedługo.

Square Enix i Kojima?

Plotki o tym, że Hideo Kojima (Metal Gear Solid) współpracuje ze Square Enix powróciły po kilku miesiącach. Według wcześniejszych przecieków wpływowy twórca i japońska firma mieli wymienić się kilkoma pomysłami ze swoich gier. Kooperacja najwyraźniej trwa nadal - Shinji Hashimoto, producent ze Square Enix, napisał na Twitterze, że nowa promocja związana z Kojimą jest już gotowa, a szczegóły poznamy wkrótce. Jako dowód Hashimoto opublikował zdjęcie, na którym pojawia się razem z Kojimą.

OnLive

Oczekiwany przez wielu projekt OnLive wystartuje w Stanach Zjednoczonych jeszcze w tym miesiącu, ale w Wielkiej Brytanii ruszy dopiero pod koniec 2011 roku. Tak przynajmniej twierdzi przedstawiciel firmy British Telecom, która zajmie się obsługą systemu na terenie Wysp. Pomysł pozwoli grać w najnowsze produkcje także na słabszym sprzęcie – wystarczy odpowiednio szybkie łącze internetowe. Chodzi o to, że gry będą uruchamiane na zewnętrznych komputerach, a obraz z nich przesyłany do użytkownika za pośrednictwem serwisu OnLive.

Wieści ze świata (Square Enix, OnLive, Farmville) 7/06/10 - ilustracja #1

Facebook, Farmville

Najpopularniejsze gry z Facebooka tracą w ostatnim czasie na popularności, ze względu na zmiany wprowadzone w serwisie. Trzy miesiące temu jego autorzy postanowili ograniczyć powiadomienia powiązane z aplikacjami – ich rozsyłanie było „polityką marketingową” wielu twórców gier. Wobec ograniczenia „spamu” najpopularniejsze tytuły odnotowały spore spadki zainteresowania. Najwięcej straciła gra Farmville, z której w ostatnim miesiącu zrezygnowało podobno 7,7 miliona graczy. Serwis Gamasutra szacuje, że społeczność wirtualnych farmerów skurczyła się z 85 milinów (stan na marzec tego roku) do 69 milionów.

Criterion Games

Studio odpowiedzialne za serię Burnout, czyli Criterion Games, zapowiedziało, że wkrótce poznamy jego najnowszy projekt. Krótka wzmianka na ten temat pojawiła się na kanale Twitter dewelopera. Autorzy piszą, że widzieli już pierwsze magazyny prezentujące ich nową grę, więc wkrótce wieść powinna się roznieść. Najprawdopodobniej o produkcji usłyszmy na targach E3, które odbędą się już za tydzień.

The X Factor

Firma Koch Media/Deep Silver potwierdziła, że w planach znajduje się gra na podstawie telewizyjnego show muzycznego The X Factor. Przedsiębiorstwo podpisało bowiem umowę wydawniczą na stworzenie takiego projektu z FremantleMedia oraz SyCo. The X Factor Video Game zostanie wydana w czwartym kwartale tego roku na terenie krajów, w których emitowano show. Oczywiście nie doczekaliśmy się jeszcze polskiej edycji programu, więc najprawdopodobniej tytuł nie pojawi się w naszym kraju.

Galeria obrazków

Transformers: Wojna o Cybertron

Syphon Filter: Logan's Shadow

Blade Kitten

Star Wars: The Force Unleashed II

Company of Heroes Online

Divinity II: Flames of Vengeance

XIII Century: Blood of Europe

Red Orchestra: Heroes of Stalingrad

Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

FIFA Online

Off-Road Drive: Rajdy Bezdroży

Earthworm Jim HD

N3II: Ninety-Nine Nights

Spider-Man: Shattered Dimensions

Gears of War 3

Galeria filmów

Company of Heroes Online - trailer #1

Killzone 3 - trailer #1

Shogun 2: Total War - trailer #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

Deus Ex: Human Revolution - trailer #1

Need for Speed World - Z dziennika dewelopera #1 – wersja PL

gry