Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Kingdom Hearts: Chain of Memories (GBA)

Kingdom Hearts: Chain of Memories GBA

Kolejna odsłona popularnej serii japońskich gier RPG łączących światy z produkcji studia Square Enix z postaciami oraz krainami z animowanych filmów wytwórni Disney. Wizualnie całość przypomina 16-bitowe produkcje z tego gatunku.

RPG | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | 2D | crossover | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Kingdom Hearts: Chain of Memories (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

7grudnia2004

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Po przejechaniu suwakiem na on, rozpoczynamy przygodę dokładanie w miejscu gdzie w wersji na PlayStation 2 ukazywały się napisy końcowe. Wędrujący nocą wzdłuż porośniętej trawą ścieżki Sora, zostaje zaczepiony przez nieznajoma postać w czarnym płaszczu przeciw deszczowym. Osobnik daje mu do zrozumienia ze to, czego szuka znajdzie, jeżeli uda się ścieżka do samego końca. Dowiemy się także, że zapłacimy za to, czego szukamy czymś, co jest nam w tej chwili bardzo cenne.

W grze dostaniemy znany z wielu gier RPG 16 bitowej ery, rzut izometryczny – tak zwany Wymiar 2 1 . Czyli kamera ustawiona bokiem, podobnie jak to miało miejsce w Tony Hawku 2 na GBA. Nasze postacie zajmują całkiem sporą część ekranu. Wchodząc w strefę walki, rzut zmienia się na dwuwymiarowy, zbliżony do tego, który był nam dany w Mario & Luigi Superstar Saga. Czeka nas przemieszczanie się po różnych lokacjach znanych z disneyowskich bajek. Rozdzielać je będą ostre, wysokojakościowe renderowane wstawki, także rysowane przez ludzka dłoń. Będziemy na przykład błądzić po wnętrznościach wieloryba, który połknął Pinokia.

Nasi bohaterowie jak i wrogowie maja swoje paski HP, co da nam małą orientacje w tym ile należy im jeszcze zadać ciosów, by ukończyć walkę.

System walk będzie zbliżony do tego z PlayStation 2, z drobnymi elementami świeżości. Nadal będziemy się posługiwać kartami. System ten został trochę zrewolucjonizowany. Mając na przykład dwie karty z symbolem pioruna, będziemy mogli oponenta porazić prądem. Z kolei karta z facjata odpowiedniej postaci, możemy się nią posłużyć do jej przywołania podczas walki. Naturalnie będziemy mogli z nich skorzystać także poza walka, w zwykłych okolicznościach.

Warto wspomnieć, iż w tej części także spotkamy postacie z bajek Disneyowskich. Miedzy innymi możemy się spodziewać Donalda Ducka, Bestie, Goofiego, Bambi, Piotrusia Pana, Simbę i Ariel. Z kolei z serii Final Fantasy czeka nas spotkanie z takimi bohaterami jak Sora, Riku i Kairi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 105 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts: Chain of Memories

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Kingdom Hearts: Chain of Memories - recenzja gry
Kingdom Hearts: Chain of Memories - recenzja gry

Recenzja 2 sierpnia 2005, 10:16

Kingdom Hearts: Chain of Memories to gra należąca do gatunku action-jRPG. Nieobeznanych z tematem informuję, że tego typu pozycja posiada wszystkie najważniejsze aspekty typowe dla jRPG, takie jak rozwój bohatera, zdobywanie lepszej broni, a także rozmowy z NPC-ami (niegrywalnymi postaciami). Różnica polega jedynie na sposobie pozbywania się przeciwników, który nie jest rozegrany w systemie turowym, lecz w czasie rzeczywistym. Niemniej na opis walki jeszcze przyjdzie czas. Aktualnie chciałbym się skoncentrować na opisie świata gry.