Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Fire Emblem (GBA)
OkładkaFire Emblem (GBA)

Fire Emblem GBA

Szalenie wyczekiwana strategia turowa wreszcie trafiła do Europy! „Fire Emblem” zostało wyprodukowane przez firmę Intelligent Systems – twórców dwóch części „Advance Wars”.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Fire Emblem Premiera GBA

3listopada2003

producent: Intelligent Systems wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

„Fire Emblem” jest kolejną strategią turową na Game Boy Advance wyprodukowaną w studiach firmy Intelligent Systems. Wcześniejsze pozycje z tego gatunku, przy których swe palce maczali panowie Inteligentni, to „Advance Wars” oraz „Advance Wars 2: Black Hole Rising” – dwie rewelacyjne, militarne gry.

„Fire Emblem” w odróżnieniu od swych znakomitych kuzynów stworzone zostało w konwencji fantasy. Wcielając się w młodego taktyka zwiedzimy dziesiątki magicznych krain, spotkamy się z cudownymi smokami, wraz kilkoma strasznie odważnymi wojownikami zwalczymy panoszące się po świecie zło, a także poznamy sielskie życie wieśniaków zamieszkujących wioski położone wokół królewskich siedzib.

Rozgrywka opiera się na ciągłej walce oraz odbywaniu rozmów z napotkanymi ludźmi. Podczas bitew będziemy mogli odwiedzić sklepy oraz karczmy, w których zakupimy sprzęt lub odnowimy pokłady energii. Starcia obserwujemy w oddzielnych oknach, które pojawiają się w stosownych momentach (czytaj: w chwili przepuszczenia ataku na sąsiadującego z nami przeciwnika).

Prócz trybu głównego możemy również wziąć udział w walce z żywym przeciwnikiem. Służy do tego opcja multiplayer, niestety do zabawy potrzebnych jest od dwóch do czterech gier – po jednej dla każdego gracza.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Fire Emblem Wymagania sprzętowe

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel