Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka Fire Emblem (GBA)

Fire Emblem GBA

Szalenie wyczekiwana strategia turowa wreszcie trafiła do Europy! „Fire Emblem” zostało wyprodukowane przez firmę Intelligent Systems – twórców dwóch części „Advance Wars”.

RPG | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Fire Emblem (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

3listopada2003

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Fire Emblem” jest kolejną strategią turową na Game Boy Advance wyprodukowaną w studiach firmy Intelligent Systems. Wcześniejsze pozycje z tego gatunku, przy których swe palce maczali panowie Inteligentni, to „Advance Wars” oraz „Advance Wars 2: Black Hole Rising” – dwie rewelacyjne, militarne gry.

„Fire Emblem” w odróżnieniu od swych znakomitych kuzynów stworzone zostało w konwencji fantasy. Wcielając się w młodego taktyka zwiedzimy dziesiątki magicznych krain, spotkamy się z cudownymi smokami, wraz kilkoma strasznie odważnymi wojownikami zwalczymy panoszące się po świecie zło, a także poznamy sielskie życie wieśniaków zamieszkujących wioski położone wokół królewskich siedzib.

Rozgrywka opiera się na ciągłej walce oraz odbywaniu rozmów z napotkanymi ludźmi. Podczas bitew będziemy mogli odwiedzić sklepy oraz karczmy, w których zakupimy sprzęt lub odnowimy pokłady energii. Starcia obserwujemy w oddzielnych oknach, które pojawiają się w stosownych momentach (czytaj: w chwili przepuszczenia ataku na sąsiadującego z nami przeciwnika).

Prócz trybu głównego możemy również wziąć udział w walce z żywym przeciwnikiem. Służy do tego opcja multiplayer, niestety do zabawy potrzebnych jest od dwóch do czterech gier – po jednej dla każdego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Fire Emblem

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fire Emblem

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG
Liege, czyli o tym co się stało z taktycznymi RPG

wiadomość17 lipca 2013

Wspaniały gatunek taktycznych RPGów zniknął praktycznie zupełnie z konsol stacjonarnych. Dlaczego? I czy gry niezależne mogą temu zaradzić?

Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS
Nintendo wprowadzi płatne DLC w grze Fire Emblem: Awakening na konsolę 3DS

wiadomość28 grudnia 2011

Firma Nintendo planuje wprowadzenie płatnej zawartości w grach na konsole 3DS oraz Wii-U. Pierwszym tytułem ma być zapowiadana na kwiecień produkcja z gatunku taktycznych jRPG Fire Emblem: Awakening.

Seria Fire Emblem wykorzysta sieciowe możliwości Wii

wiadomość16 kwietnia 2007

Przedstawiciele studia Intelligent Games, autorzy serii strategii turowych pod tytułem Fire Emblem ujawnili dzisiaj, że kolejna część ich sagi w wersji na Wii wykorzysta sieciowe walory tejże konsoli. Tym samym właściciele next-gena Nintendo dołączą do swych kolegów posiadających GameBoy’a Advance i również będą mogli cieszyć się rozgrywką w trybie multiplayer.

Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?
Najnowsza odsłona Fire Emblem nie wykorzysta właściwości Wiimote'a?

wiadomość6 listopada 2006

O tym, że Nintendo planuje wydanie nowej odsłony serii Fire Emblem na konsolę Wii dowiedzieliśmy się w maju, w trakcie konferencji japońskiej firmy zorganizowanej w ramach targów E3. Całkiem niedawno opublikowane zostały nowe, całkiem zaskakujące informacje na jej temat.