Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneGBA
Okładka Advance Wars (GBA)

Advance Wars GBA

„Advance Wars” to doskonała strategia turowa. Dwie strony konfliktu, nutka otoczki fabularnej i nasze szare komórki pracujące mocno nad strategia działania.

Strategiczne | turowe | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Advance Wars (GBA)

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

9października2001

22stycznia2002

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

„Advance Wars” to doskonała strategia turowa. Dwie strony konfliktu, nutka otoczki fabularnej i nasze szare komórki pracujące mocno nad strategia działania. Nie zapomnijmy o jednostkach, którymi dowodzimy. Jest ich ogromna ilość – od piechoty lekkiej, przeciwpancernej, przez artylerie, transportowce, śmigłowce, samoloty, okręty, lodzie podwodne i wiele innego rodzaju jednostek.

W szczególnych niuansów prowadzenia przy ich pomocy bitew wprowadza nas mila Pani Kapitan – misji treningowych jest naprawdę sporo i stanowią integralna cześć gry; nie dość, ze całkiem ciekawie pomyślane (znaczy się – trzymają poziom bitew toczonych już w grze właściwej), to w dodatku nie rozpoczniemy kampanii bez zaliczenia wszystkich misji treningowych. Gra jest dosyć skomplikowana. Ale nie chodzi tu raczej o system gry, który sam w sobie jest bardzo klarowny i prosty, a o właśnie odpowiednie zarządzanie i wykorzystanie jednostek. Jedne z nich zadają większe obrażenia pewnemu typowi wrogich oddziałów, inne znowu dalej się poruszają, czy tez maja specjalne funkcje – jak np. transport, czy tankowanie innych pojazdów. Podczas walki pojawia się nowy ekran gdzie widzimy nasze i wrogie jednostki. Następuje wymiana ognia, co ilustrowane jest bardzo ładnymi animacjami, przy czym, zaznaczymy, ze samo wykonanie jednostek podczas walk zasługuje na uznanie – nie to, ze jakieś skomplikowane obiekty będą atakować nasz zmysł wzroku, ale po prostu podane jest to ze smakiem, z dobra kolorystyka i w mangowej, troszkę zdeformowanej postaci – efekt jest jednak znakomity. Dźwięk nie odstaje od reszty poziomem – podczas zabawy przygrywa nam zagrzewająca do walki muzyka. Efekty dźwiękowe są dobrane bardzo dobrze i właściwie to wystarczy im za recenzje – spełniają dobrze swa funkcje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Klasyfikacja PEGI Advance Wars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Advance Wars

Game Boy Advance

Game Boy Advance

  • Wykorzystuje:
  • link-kabel
  • dodatkowo (GBA): link-kabel

Brucevsky Ekspert 18 marca 2011

W ramach odświeżania sobie starszych hitów i poszukiwania czegoś do pogrania w wolnej chwili i bez większych zobowiązań, trafiłem na Advance Wars na GameBoy Advance.

9.5
Nowe odsłony Advance Wars i English Training pod koniec roku w Europie?

wiadomość16 lipca 2007

Przeglądając zaktualizowane, europejskie plany wydawnicze firmy Nintendo można się natknąć na interesujące informacje poświęcone nowej grze z serii Advance Wars. Dotyczą one oczywiście daty jej wydania na naszym kontynencie.