Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PCPS3
Okładka Blade Kitten (X360)

Blade Kitten

Połączenie platformówki z grą akcji, opowiadające o przygodach tytułowej bohaterki. Kit Ballard, skrzyżowanie kobiety z kotem, jest wziętą najemniczą, znaną z komiksów stworzonych przez Steve'a Stamatadisa.

Akcji | platformówki | indie | 2.5D

Okładka Blade Kitten (X360)

data premiery gry:

22wrz2010

PS3 X360 PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Blade Kitten to tytuł stworzony przez studio Krome, które niegdyś zasłynęło serią platformówek Ty the Tasmanian Tiger. Opisywane dzieło australijskiej ekipy to kolejna produkcja z gatunku platformerów, wydawana poprzez systemy dystrybucji sieciowej.

Główną bohaterką gry jest Kit Ballard, pół-kobieta, pół-kotka, która jako jeden z najlepszych najemników świata Hollow Wish wykonuje rozmaite zlecenia. Fabuła tytułu opowiada o jej najnowszych przygodach, które gracze mogli już poznać z kart komiksu autorstwa Steve'a Stamatadisa.

Mechanika gry opiera się na założeniach znanych z większości side-scrollowanych platformówek. Kit Ballard przez większość czasu biegnie w prawo i eliminuje kolejnych przeciwników za pomocą specjalnego, lewitującego ostrza. Sporadycznie do akcji włącza się wierny kompan bohaterki, demoniczny Skiffy, który specjalizuje się w zbieraniu przedmiotów oraz rozwiązywaniu łamigłówek. Część z dziewiętnastu przygotowanych przez twórców poziomów Kit pokonuje na plecach kosmity Noota, który pełni rolę oddanego wierzchowca. Wtedy też tytuł zmienia nieco swoją charakterystykę, przypominając strzelaninę.

Blade Kitten jako jeden z niewielu tytułów dystrybuowanych w ramach dystrybucji sieciowej oferuje rozbudowaną sferę fabularną z animowanymi wstawkami wideo i dopracowanym stylem narracji oraz bogatą oprawą audiowizualną. Gra jest rozpowszechniana w sieci w dwóch częściach, które dopiero razem przedstawiają całą historię losów kobiety-najemnika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 3 / 10 na podstawie 64 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,8 / 10 na podstawie 11 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Blade Kitten

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Blade Kitten

Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10
Wieści ze świata (Halo: Reach, Dead Space 2, NBA Elite 11) 22/09/10

wiadomość22 września 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o demie NBA Elite 11, nowym dodatku DLC do Red Dead Redemption, świetnej sprzedaży Pokemon Black i White, nowościach w Xbox Live, inwazji robaków na Wii, a także pełnej liście remiksów w DJ Hero 2. Zapraszamy do lektury.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360
Blade Kitten także na PC i Xbox 360

wiadomość3 czerwca 2010

Koncern Atari został wydawcą platformówki Blade Kitten. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom produkcja studia Krome ukaże się nie tylko w wersji na konsolę PlayStation 3. Premiera gry opartej na komiksie Steve'a Stamatadisa zaplanowana została we wrześniu.

PS3
X360
PC