Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2010, 11:30

autor: Olek

Blade Kitten także na PC i Xbox 360

Koncern Atari został wydawcą platformówki Blade Kitten. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom produkcja studia Krome ukaże się nie tylko w wersji na konsolę PlayStation 3. Premiera gry opartej na komiksie Steve'a Stamatadisa zaplanowana została we wrześniu.

Koncern Atari został wydawcą platformówki Blade Kitten. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom produkcja studia Krome ukaże się nie tylko w wersji na konsolę PlayStation 3. Premiera gry opartej na komiksie Steve'a Stamatadisa zaplanowana została we wrześniu.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360 - ilustracja #1

Pierwsze doniesienia o nowej produkcji firmy Krome Studios, znanej chociażby z serii Ty The Tasmanian Tiger, pojawiły się w lutym. Twórcy gry zakładali wówczas, że ukaże się ona wiosną tego roku i udostępniana będzie jedynie poprzez PlayStation Network.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360 - ilustracja #2

Pomysł pełnej akcji platformówki osadzonej w świecie Hollow Wish spodobał się jednak do tego stopnia, że ostatecznie postanowiono wydać Blade Kitten także w wersjach na konsolę Xbox 360 i komputery PC. Niestety, oznacza to również kilkumiesięczne opóźnienie terminu premiery. Zgodnie z oficjalnym komunikatem koncernu Atari gra pojawi się dopiero po wakacjach i trafi do PSN oraz XBLA. Wersja PC dostępna będzie do odpłatnego pobrania z internetowej strony wydawcy.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360 - ilustracja #3

Przypomnijmy, że Blade Kitten to gra tworzona na podstawie popularnej komiksowej serii. Jej bohaterką jest najemniczka Kit Ballard. Pół-dziewczyna, pół-kotka biegle włada niezwykłym mieczem o nazwie Darque Blade, a partnerują jej specjalista od zbierania przedmiotów i rozwiązywania łamigłówek demoniczny Skiffy oraz kosmita Noota, który pełni rolę oddanego wierzchowca.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360 - ilustracja #4

Zgodnie z zapowiedziami gra oferować będzie 19 pełnych akcji poziomów. Jej oprawa wizualna utrzymana została w komiksowej konwencji, z charakterystycznym dla zręcznościówek widokiem 2.5D. Sama rozgrywka nie powinna być specjalnie skomplikowana, ale za to bardzo emocjonująca. Atutem gry ma być także rozbudowana fabuła z licznymi animowanymi wstawkami oraz dopracowanym stylem narracji.

Blade Kitten także na PC i Xbox 360 - ilustracja #5

Twórcy Blade Kitten udostępnili wczoraj kilka nowych screenów z rozgrywki. Zachęcamy także do obejrzenia pierwszego trailera tej ciekawie zapowiadającej się gry.