Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS3PS4
Okładka Kingdom Hearts HD 1.5 Remix (PS3)

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix

Poprawiona i udoskonalona wersja gier Kingdom Hearts oraz Kingdom Hearts Re: Chain of Memories. Oba tytuły mogą pochwalić się poprawioną oprawą graficzną oraz obsługą troefów. Kolekcję wzbogacają również przerywniki filmowe w HD oraz fabularny skrót Kingdom Hearts 358/2 Days.

RPG | TPP | fantasy | seriale animowane | filmy animowane | pakiet | crossover | reedycje/remastery/remaki | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Kingdom Hearts HD 1.5 Remix (PS3)

data premiery gry:

14mar2013

PS3

9mar2017

PS4

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix jest kolekcją dwóch odświeżonych wersji gier jRPG wchodzących w skład serii Kingdom Hearts, stworzonej przez japońskie Square Enix. Popularny cykl łączący ogień z wodą – kolorowe światy wykreowane w studiu Walta Disneya z oryginalną mitologią oraz postaciami pochodzącymi z uniwersów Final Fantasy.

W kompilacji znajdziemy wydane w 2002 roku na PlayStaion 2 Kingdom Hearts, które zapoczątkowało cały serię oraz Kingdom Hearts Re: Chain of Memories. Gra jest bezpośrednią kontynuacją jedynki, a zarazem pomostem łączący ją z Kingdom Hearts 2. Pierwotnie ukazała się ona w dwóch wersjach, na konsoli Game Boy Advance w 2004 roku oraz trzy lata później na PlayStation 2 i to właśnie ta nowsza edycja trafiła do zestawu. Poza tym, producent umieścił w niej przerywniki filmowe w HD oraz skrót historii z Kingdom Hearts 358/2 Days, wydanego na konsoli Nintendo DS. Fabuła tego tytułu rozgrywa się w podobnym czasie co Chain of Memories i poszerza wiedzę o świecie stworzonym na potrzeby gry, pozwalająć lepiej poznać niektóre z drugoplanowych postaci.

Podobnie jak w przypadku przeważającej liczny kolekcji HD, większej poprawie nie uległy żadne elementy związane z gameplayem. Kingdom Hearts jest typowym jRPG, stawiającym na akcję, posiadającym szybki oraz zręcznościowy system walki, oparty na używaniu specjalnych ataków oraz czarów bojowych. Bohaterowi towarzyszą prawie zawsze dwie inne postacie, które jak on awansują zdobywając kolejne poziomy doświadczenia. Co prawda, Kingdom Hearts Re: Chain of Memories posiada podobny system potyczek z przeciwnikami, ale oparty jest on na specjalnych kartach zdolności. Gracze tworzą własne talie kart odpowiadających ruchom w walce, takim jak uderzenie czy użycie magii. Za każdym razem kiedy wykorzystujemy kartę zostaje ona odrzucona i zastąpiona kolejną w tali. Tego typu rozwiązanie wymaga od graczy większej dozy strategicznego myślenia i przygotowania odpowiedniego kompletu przed każdą trudniejszą walką.

Podstawową zaletą Kingdom Hearts HD 1.5 Remix jest poprawiona oprawa graficzna obu tytułów. Został ona dostosowana do współczesnych standardów i ekranów panoramicznych. Zwiększono rozdzielczość tekstur oraz udoskonalono niektóre efekty specjalne oraz trójwymiarowe modele. Plusem jest także wzbogacenie gier o obsługę trofeów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 159,90 PLN

Gry podobne do Kingdom Hearts HD 1.5 Remix

Klasyfikacja PEGI Kingdom Hearts HD 1.5 Remix

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Kingdom Hearts HD 1.5 Remix

Sony PlayStation 4

Sony PlayStation 4

Kolekcja Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX zmierza na PlayStation 4

wiadomość27 października 2016

Square Enix zapowiedziało, że w marcu przyszłego roku na PlayStation 4 ukaże się pakiet dwóch zremasterowanych kolekcji Kingdom Hearts 1.5 i 2.5, które wcześniej ukazały się na PlayStation 3. W przeciwieństwie do poprzedniej wersji, remastery będą wyświetlały obraz z prędkością 60 klatek na sekundę.

Wspomnień czar z Kingdom Hearts HD 1.5 Remix. Top 10 UK (8 - 14 września)
Wspomnień czar z Kingdom Hearts HD 1.5 Remix. Top 10 UK (8 - 14 września)

wiadomość16 września 2013

Saints Row IV nadal dzielnie przewodzi brytyjskiej stawce najlepiej sprzedających się gier pudełkowych w handlu detalicznym. Tuż za nim przyczaił się remake Kingdom Hearts HD 1.5 Remix opowiadającego przygody chłopca z kluczem w świecie mieszającym bohaterów japońskiej firmy Square Enix i amerykańskiego giganta - Disneya.

Europejska wersja Kingdom Hearts 1.5 HD ReMIX wyjdzie jesienią
Europejska wersja Kingdom Hearts 1.5 HD ReMIX wyjdzie jesienią

wiadomość26 lutego 2013

Jesienią fani serii Kingdom Hearts z Europy i Ameryki otrzymają jej odświeżoną wersję: Kingdom Hearts 1.5 HD ReMIX. W skład wydania szykowanego przez Square-Enix wejdą też dodatkowe opowieści: Chain of Memories i Hearts Final Mix.

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix – zapowiedziano odświeżoną wersję pierwszej części serii
Kingdom Hearts HD 1.5 Remix – zapowiedziano odświeżoną wersję pierwszej części serii

wiadomość20 września 2012

Square Enix zapowiedziało premierę odświeżonej wersji Kingdom Hearts. Tytuł będzie dostępny w przyszłym roku i zawierać ma także poprawioną wersję gry Kingdom Hearts Re: Chain of Memories, będącej łącznikiem pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu. Producent potwierdził na razie wydanie kompilacji jedynie na PlayStation 3.

PS3
PS4