Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 17:05

autor: Ender

Kingdom Hearts HD 1.5 Remix – zapowiedziano odświeżoną wersję pierwszej części serii

Square Enix zapowiedziało premierę odświeżonej wersji Kingdom Hearts. Tytuł będzie dostępny w przyszłym roku i zawierać ma także poprawioną wersję gry Kingdom Hearts Re: Chain of Memories, będącej łącznikiem pomiędzy pierwszą a drugą częścią cyklu. Producent potwierdził na razie wydanie kompilacji jedynie na PlayStation 3.

Plotki o wydaniu kolekcji HD, odświeżającej popularną serię jRPG Kingdom Hearts, krążyły już w sieci od jakiegoś czasu. Perspektywa ponownego zagrania we wszystkie części cyklu w grafice HD wywoływała u jego fanów szybsze bicie serca. W pewnym stopniu ich oczekiwania spełni zapowiedź kompilacji zatytułowanej Kingdom Hearts HD 1.5 Remix, która pojawiła się na łamach magazynu Famitsu.

Według producenta, w zestawie poza pierwszą częścią serii, pierwotnie wydaną w 2002 roku na PlayStation 2, znajdzie się także poprawione Kingdom Hearts Re: Chain of Memories. Tytuł ten jest bezpośrednią kontynuacją fabuły Kingdom Hearts i jest jej łącznikiem z drugą częścią. Gra ukazała się w dwóch wersjach, na konsoli Game Boy Advance w 2004 roku oraz na PlayStation 2 trzy lata później i to właśnie ta edycja trafi do kolekcji. Dodatkowo producent umieści w niej przerywniki filmowe w HD oraz skrót historii wydanego trzy lata temu na Nintendo DS Kingdom Hearts 358/2 Days. W zestawie nie znajdziemy jednak Kingdom Hearts 2. Można więc spodziewać się, że trafi ono do sprzedaży osobno, w późniejszym terminie. Nie wykluczone, że wraz z Kingdom Hearts: Birth by Sleep, które ukazało się na PSP. Square Enix zapowiedziało premierę zestawu jedynie na konsoli PlayStation 3, należy jednak pamiętać, że na razie informacja ta dotyczy wyłącznie Japonii.

Seria Kingdom Hearts połączyła światy wykreowane w studiu Walta Disneya z oryginalną mitologią oraz postaciami z wielu uniwersów Final Fantasy. Przez lata zdobyła dużą rzeszę wiernych sympatyków, chwalących system walki oraz pomysłowość twórców. Dużej krytyce poddana została jednak specyficzna polityka Square Enix. W jej skutku fani cyklu zostali zarzuceni tytułami pobocznymi, których poza dwoma numerowanymi częściami ukazało się w sumie siedem. Sytuację tę pogorszył fakt, że wszystkie one nawiązywały do siebie nawzajem i do pełnego zrozumienia wymagały wiedzy na temat całej serii. Co gorsza, jej poznanie wymaga posiadania wielu rożnych platform sprzętowych (PSP, Nintendo DS, 3DS, PS2).