Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 września 2012, 15:40

autor: Sarge

Half-Life 3 z otwartym światem i datą premiery „po 2013 roku”?

W sieci pojawiły się kolejne plotki na temat daty premiery gry Half-Life 3. Tym razem ich autorem jest serwis journaldugamer.com, który poinformował na swoich łamach, że nowa odsłona popularnej serii miałaby zaoferować otwarty świat do eksploracji.

Francuski serwis journaldugamer.com donosi, że cały czas trwają prace nad grą Half-Life 3 – strzelaniną z „otwartym światem” do eksploracji, która miałaby ukazać się na rynku „po 2013 roku”. Doniesienia pochodzą podobno od „źródeł bliskich firmie Valve”.

Według informacji uzyskanych przez redaktorów wspomnianego serwisu, w trakcie „bardzo chaotycznego” dewelopingu Half-Life 3 doszło do kilku „całkowitych zmian” koncepcji. Podobno twórcy początkowo chcieli zrobić z tego tytułu czystą strzelaninę, a dopiero z czasem zdecydowano się na powrót do idei rozwiązywania zagadek i eksploracji. Ostatecznie firma Valve miała zdecydować, że Half-Life 3 zaoferuje „otwarty świat z licznymi zadaniami i postaciami niezależnymi”.

Half-Life 3 z otwartym światem i datą premiery „po 2013 roku”? - ilustracja #1
Kiedy doczekamy się nowej odsłony serii Half-Life?

Plotki opublikowane przez serwis journaldugamer.com wskazują również na to, że Half-Life 3 ukazałby się „po 2013 roku”. Może to sugerować, że produkcja skorzysta z nowoczesnej technologii o możliwościach porównywalnych z konsolami następnej generacji. Anonimowe źródła donoszą również, że Valve wyda właśnie pełnoprawną, trzecią część popularnego cyklu, zamiast Half-Life: Episode Three, z którego ostatnio wyciekły rzekome obrazki koncepcyjne.

Half-Life 3 to obecnie jedna z najbardziej tajemniczych gier wideo, wokół której przez cały czas krąży coraz więcej plotek, a sami producenci nie zdradzają żadnych szczegółów. Firma Valve przez cały czas dementuje kolejne doniesienia na temat tego tytułu, a fani z każdym rokiem stają się coraz bardziej niecierpliwi. Gabe Newell (prezes Valve) niedawno tłumaczył, że ciągłe informowanie o zmianach w procesie dewelopingu mogłoby doprowadzić graczy do jeszcze większego szaleństwa, dlatego twórcy tak ostrożnie podchodzą do tematu.