Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: Episode Three (PC)

Half-Life 2: Episode Three PC

Trzeci z planowanych dodatków do jednej z najbardziej kultowych strzelanin FPS w historii, opracowanej w 2004 roku przez firmę Valve.

To jest dodatek do gry Half-Life 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | epizodyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Half-Life 2: Episode Three (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Half-Life 2: Episode Three jest trzecim i zarazem ostatnim dodatkiem do znakomitego FPSa wydanego w 2004 roku, który swego czasu zdążył sporo namieszać w gatunku. Ze szczególnym uznaniem graczy spotkała się w nim przede wszystkim zaawansowana fizyka obiektów. Oczywiście za powstanie rozszerzenia ponownie odpowiada firma Valve Software, która do realizacji projektu wykorzystała swój autorski silnik - Source Engine. Jednak nie jest to dokładnie to samo narzędzie co kilka lat wcześniej - tradycyjnie twórcy wprowadzili do niego kilka innowacji dzięki czemu Episode Three nie odstaje od współczesnych mu gier.

W Half-Life 2: Episode Three ponownie obejmujemy kontrolę nad potrafiącym całkiem sprawnie posługiwać się wszelkim dostępnym uzbrojeniem naukowcem Gordonem Freemanem, głównym bohaterem całej serii Half-Life’a. Fabuła gry kontynuuje wydarzenia przedstawione w swoim bezpośrednim poprzedniku i rozwiązuje niewyjaśnione dotąd wątki z całej trylogii. Tym razem zostajemy przeniesieni do pokrytych śniegiem i lodem terenów stworzonych specjalnie na potrzeby trzeciego epizodu. Podobnie jak wcześniej mamy ogromne możliwości interakcji z otoczeniem, co z pewnością przyda się w walce z niegłupimi przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2443 głosów czytelników.

Gry podobne do Half-Life 2: Episode Three

Wymagania wiekowe Half-Life 2: Episode Three

16+

Wymagania sprzętowe Half-Life 2: Episode Three

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 3 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza), Windows XP/Vista

Project Borealis - pierwszy gameplay z fanowskiej wersji Half-Life 3
Project Borealis - pierwszy gameplay z fanowskiej wersji Half-Life 3

wiadomość19 czerwca 2019

Pojawiło się pierwsze nagranie z rozgrywki z Project Borealis, modyfikacji będącej fanowskim zwieńczeniem serii Half-Life. Twórcy podzielili się też kolejnym wpisem informującym o postępie prac.

Demo technologiczne
Demo technologiczne "fanowskiego Half-Life 3" już dostępne

wiadomość27 października 2018

Project Borealis, fanowska produkcja miłośników serii Half-Life, doczekała się dema technologicznego. Niestety nie prezentuje ono, jak ma wyglądać rozgrywka, zamiast tego testując wyłącznie działanie gry na różnych specyfikacjach.

Mod Half-Life 3: Project Borealis doczeka się dema technologicznego
Mod Half-Life 3: Project Borealis doczeka się dema technologicznego

wiadomość29 sierpnia 2018

Twórcy pracujący nad modem Half-Life 3: Project Borealis - rekonstruującym Half-Life 2: Episode Three - opublikowali kolejny komunikat deweloperski, w którym informują, że ich produkcja otrzyma demo technologiczne. Zobaczymy na nim znaną z Half-Life 2 planszę Ravenholm.

Dota 2 cierpi, bo „zabiła” Half-Life 3
Dota 2 cierpi, bo „zabiła” Half-Life 3

wiadomość29 sierpnia 2017

Ostatnie informacje o fabule Half-Life 2: Episode 3 poruszyły społeczność graczy do żywego. Wściekli na Valve użytkownicy Steama skupili swoje niezadowolenie na grze MOBA Dota 2, bombardując ją negatywnymi recenzjami.

Tak mogła wyglądać fabuła Half-Life 2: Episode 3
Tak mogła wyglądać fabuła Half-Life 2: Episode 3

wiadomość25 sierpnia 2017

Marc Laidlaw – były scenarzysta serii Half-Life – dzieli się z fanami tajemniczym listem od Gertrudy Freemont, która opowiada o końcu swojej przygody. Całość okazuje się zmyślnym przekazaniem prawdopodobnego zarysu historii ostatniego epizodu Half-Life’a 2 i rozwiązuje niedokończoną fabułę.