Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Half-Life 2: Episode Three (PC)

Half-Life 2: Episode Three PC

Trzeci z planowanych dodatków do jednej z najbardziej kultowych strzelanin FPS w historii, opracowanej w 2004 roku przez firmę Valve.

To jest dodatek do gry Half-Life 2.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | epizodyczne | strzelanki

PC Windows
Okładka Half-Life 2: Episode Three (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Half-Life 2: Episode Three jest trzecim i zarazem ostatnim dodatkiem do znakomitego FPSa wydanego w 2004 roku, który swego czasu zdążył sporo namieszać w gatunku. Ze szczególnym uznaniem graczy spotkała się w nim przede wszystkim zaawansowana fizyka obiektów. Oczywiście za powstanie rozszerzenia ponownie odpowiada firma Valve Software, która do realizacji projektu wykorzystała swój autorski silnik - Source Engine. Jednak nie jest to dokładnie to samo narzędzie co kilka lat wcześniej - tradycyjnie twórcy wprowadzili do niego kilka innowacji dzięki czemu Episode Three nie odstaje od współczesnych mu gier.

W Half-Life 2: Episode Three ponownie obejmujemy kontrolę nad potrafiącym całkiem sprawnie posługiwać się wszelkim dostępnym uzbrojeniem naukowcem Gordonem Freemanem, głównym bohaterem całej serii Half-Life’a. Fabuła gry kontynuuje wydarzenia przedstawione w swoim bezpośrednim poprzedniku i rozwiązuje niewyjaśnione dotąd wątki z całej trylogii. Tym razem zostajemy przeniesieni do pokrytych śniegiem i lodem terenów stworzonych specjalnie na potrzeby trzeciego epizodu. Podobnie jak wcześniej mamy ogromne możliwości interakcji z otoczeniem, co z pewnością przyda się w walce z niegłupimi przeciwnikami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 2444 głosów czytelników.

Gry podobne do Half-Life 2: Episode Three

Wymagania wiekowe Half-Life 2: Episode Three

16+

Wymagania sprzętowe Half-Life 2: Episode Three

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 6800 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Dlaczego skasowano Half-Life 2 Episode 4? Zdradzono powody
Dlaczego skasowano Half-Life 2 Episode 4? Zdradzono powody

wiadomość29 maja 2020

Studio Arkane zdradziło powody skasowania przez Valve projektu Half-Life 2: Episode 4, znanego również jako Ravenholm. Wśród nich znalazł się kryzys kredytowy oraz gra Left 4 Dead.

Valve tłumaczy, czemu Half-Life: Alyx to prequel, a nie Half-Life 3
Valve tłumaczy, czemu Half-Life: Alyx to prequel, a nie Half-Life 3

wiadomość26 marca 2020

W wywiadzie z magazynem EDGE deweloperzy z Valve tłumaczą, dlaczego najnowsza odsłona serii Half-Life jest tylko prequlem, a nie pełnoprawną trzecią odsłoną cyklu.

Valve wyjaśnia brak Half-Life 2: Episode 3
Valve wyjaśnia brak Half-Life 2: Episode 3

wiadomość24 marca 2020

Half-Life 2: Episode 3 to tytuł, który przeszedł do historii, mimo że nigdy się nie ukazał. Po 12 latach czekania poznaliśmy powody, przez które nie zobaczyliśmy zakończenia przygód Gordona Freemana. Jak się okazuje, decyzja o zaprzestaniu prac nad tytułem była złożona i wynikała z takich rzeczy, jak kryzys twórczy oraz skupienie się na pracach nad silnikiem Source 2.

Half-Life: Alyx to nie koniec serii. Valve o przyszłości cyklu
Half-Life: Alyx to nie koniec serii. Valve o przyszłości cyklu

wiadomość5 marca 2020

Robin Walker z firmy Valve wypowiedział się w kwestii przyszłości cyklu Half-Life oraz powstania Half-Life 3. Deweloper zapewnia, że zespół Half-Life: Alyx traktuję tę produkcję jako powrót marki i wielu twórców ma nadzieję, że nie pracują nad serią po raz ostatni.

Project Borealis - pierwszy gameplay z fanowskiej wersji Half-Life 3
Project Borealis - pierwszy gameplay z fanowskiej wersji Half-Life 3

wiadomość19 czerwca 2019

Pojawiło się pierwsze nagranie z rozgrywki z Project Borealis, modyfikacji będącej fanowskim zwieńczeniem serii Half-Life. Twórcy podzielili się też kolejnym wpisem informującym o postępie prac.