Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2016, 16:56

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Sid Meier's Civilization VI - sprzedano prawie milion egzemplarzy gry

Z danych serwisu Steam Spy wynika, że gra strategiczna Sid Meier's Civilization VI znajduje się już w steamowej bibliotece około miliona osób. Wynik osiągnięto w zaledwie kilkanaście dni od momentu premiery.

W ostatnich tygodniach Sid Meier's Civilization VI często gościło na szycie listy najlepiej sprzedających się gier na Steamie (trzy razy z rzędu). Dziś wiemy już, jak przełożyło się to na rzeczywistą popularność najnowszej strategii sygnowanej nazwiskiem Sida Meiera. Z danych serwisu Steam Spy wynika, że tytuł znajduje się już w bibliotece około miliona osób. Jak na grę wypuszczoną tylko na PC-tach, a do tego stosunkowo niedawno (premiera odbyła się 21 października), rezultat jest z pewnością bardzo dobry. W ramach porównania, poprzednia Cywilizacja, czyli Sid Meier's Civilization: Beyond Earth, wypuszczona w październiku 2014 roku, może się pochwalić wynikiem na poziomie około 1,5 miliona egzemplarzy, a do tego w 2015 roku została udostępniona w ramach darmowego weekendu na Steamie.

Krótko pisząc, Sid Meier's Civilization VI zanotowało znakomity start i kto wie, czy nie pobije wyniku ustalonego przez najpopularniejszą odsłonę cyklu, Sid Meier's Civilization V. Ta w ciągu sześciu lat od momentu premiery rozeszła się w ponad 9,5 milionów egzemplarzy.

Sid Meier's Civilization VI – około milion graczy prowadzi już swoje cywilizacje. - Sid Meier's Civilization VI - sprzedano około milion egzemplarzy gry - wiadomość - 2016-11-02
Sid Meier's Civilization VI – około milion graczy prowadzi już swoje cywilizacje.

Sid Meier's Civilization VI to najnowsza odsłona popularnego strategicznego cyklu autorstwa studia Firaxis Games. Produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez media (również przez nas), które nie szczędziły jej pochwał. Gra zebrała pochlebne opinie m.in. dzięki rozbudowanemu systemowi rozgrywki, w którym pojawiły się elementy znane z dodatków do piątki. Mechanika doczekała się też pewnych ulepszeń i urozmaiceń, m.in. dzięki obecności dystryktów. Zarzuty dotyczą głownie sztucznej inteligencji, która nie zawsze zapewnia odpowiednie wyzwanie. Poza tym projekt ma zmienioną, bardziej kreskówkową oprawę graficzną, co wcale mu nie zaszkodziło, a wręcz przeciwnie – większość recenzentów chwali sobie nowy styl.

Gra dostępna jest tylko na PC-tach w pełnej polskiej wersji językowej. U rodzimych sprzedawców nabędziecie ją w cenach zaczynających się od około 200 zł.