Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2016, 12:46

Wasteland 3 ufundowane po 3 dniach zbiórki

Trzy dni po uruchomieniu crowdfundingowej zbiórki projekt Wasteland 3 przekroczył kwotę minimalną, czyli 2,75 mln dolarów. Akcja dobiegnie końca 4 listopada, więc zostało jeszcze wiele czasu, aby znacząco zwiększyć zgromadzoną sumę.

Studio inXile Entertainment ma powody do zadowolenia. Uruchomiona w środę crowdfundingowa zbiórka na postapokaliptycznego RPG-a Wasteland 3 już przekroczyła cel minimalny, ustalony na poziomie 2,75 mln dolarów. Osiągnięcie tej imponującej kwoty zajęło autorom jedynie trzy dni. Obecnie licznik na stronie pokazuje 2,77 mln dolarów, a do końca akcji pozostało prawie 26 dni, więc kwota ta zdecydowanie sporo jeszcze wzrośnie.

Gra ukaże się dopiero za trzy lata. - Wasteland 3 ufundowane po 3 dniach zbiórki - wiadomość - 2016-10-09
Gra ukaże się dopiero za trzy lata.

Przypomnijmy, że akcja odbywa się na serwisie Fig, który tym się różni od Kickstartera, że poza tradycyjną opcją wpłacania środków w zamian za grę i inne nagrody, można również zostać inwestorem i uczestniczyć w ewentualnych zyskach. Ta druga opcja okazała się w przypadku Wasteland 3 strzałem w dziesiątkę i to na nią przypadło 2,1 mln dolarów z celu minimalnego.

Warto przypomnieć, że studio inXile uczyniło z akcji crowdfundingowych stałe źródło finansowania swoich produkcji, co pozwoliło zespołowi zachować pełną niezależność. Trend ten zapoczątkowało Wasteland 2, które na Kickstarterze zgromadziło 2,933 mln dolarów. Potem na tym samym serwisie fani wsparli projekt Torment: Tides of Numenera sumą 4,188 mln dolarów, a w zeszłym roku przekazali 1,519 mln na poczet The Bard’s Tale IV. Ciekawe, czy Wasteland 3 uda się pobić kwotę uzyskaną przez Torment: Tides of Numenera.

W Wasteland 3 przyjdzie nam wcielić się w jednego z członków oddziału Strażników Team November. Tym razem porzucimy pustynne tereny i udamy się do skutego lodem Kolorado, w miejsce gdzie autorytet Strażników Pustkowi nie znaczy nic. Produkcja zaoferuje wiele nowości, w tym tryb współpracy oraz pojazdy.

Wasteland 3 zmierza na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. W przeciwieństwie do poprzedniej odsłony, która zadebiutowała wpierw na PC, część trzecia ukaże się jednocześnie na wszystkie trzy platformy sprzętowe. Premiera planowana jest na końcówkę 2019 roku.

Warto przy okazji wspomnieć, że udostępnione do tej pory screeny i filmiki nie pochodzą z żadnej działającej wersji gry. Zamiast tego autorzy poinformowali, że do ich opracowania zaangażowali znane ze ślicznego Stasis studio Brotherhood Games. Zespół ten pomagać będzie przy pracach nad Wasteland 3.

Tym samym wszystko, co na razie pokazano stanowi jedynie wizję tego, w co celują autorzy i nie ma gwarancji, że uda im się to osiągnąć. Mamy jednak nadzieję, że podołają temu zadaniu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Strona zbiórki na Fig