Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2016, 11:17

autor: Adrian Werner

Mafia III - pierwszy pecetowy patch usuwa limit 30 klatek/s i ulepsza sterowanie

Ukazał się pierwszy patch do pecetowej wersji gry Mafia III. Usuwa on limit 30 klatek na sekundę i ulepsza sterowanie, ułatwiając graczom konfigurację klawiszy i upraszczając niektóre opcje.

Przedwczoraj do sprzedaży trafiła Mafia III, czyli kolejna odsłona popularnego cyklu gier akcji firmy 2K Games. Produkcja ukazała się na konsole oraz pecety i ta ostatnia wersja pozostawiała trochę życzenia pod względem technicznym. Autorzy nie kazali nam na szczęście długo czekać na pierwszego patcha do wydania komputerowego. Łatka opatrzona została numerkiem 1.01 i „waży” 1,2 GB.

Łatka pozwala pecetowcom cieszyć się płynniejszą rozgrywką. - Mafia III - pierwszy pecetowy patch usuwa limit 30 klatek/s i ulepsza sterowanie - wiadomość - 2016-10-10
Łatka pozwala pecetowcom cieszyć się płynniejszą rozgrywką.

Przede wszystkim aktualizacja usuwa niedorzeczny limit wyświetlania maksymalnie 30 klatek na sekundę. Teraz w menu możemy wyłączyć wszystkie ograniczenia pod tym względem lub też ustawić je na 60 lub 30 klatkach/s. Oczywiście, aby cieszyć się płynniejszą rozgrywką, potrzebny jest odpowiednio mocny sprzęt.

Ponadto patch 1.01 ulepsza menu konfiguracji klawiszy klawiatury, tak że wszystkie opcje są bardziej czytelne. Zmieniono również standardowe klawisze przypisane konkretnym akcjom. Przykładowo, obecnie E odpowiada zarówno za interakcję z obiektami, jak i wsiadanie do samochodu, podczas gdy przedtem obie te czynności posiadały odrębne klawisze (E i F).

Twórcy pracują już nad kolejnymi aktualizacjami. Poza dalszymi poprawkami i ulepszeniami w planach jest dodanie za pomocą darmowych patchy nowej zawartości. Wśród nich znajdą się alternatywne stroje dla głównego bohatera, zestaw uzbrojenia oraz więcej opcji modyfikowania wyglądu samochodów oraz ulepszania ich osiągów. Ponadto przyszłe patche mają wzbogacić kampanię o możliwość rywalizowania w serii wyścigów, gdzie wygrane będą nagradzane pieniędzmi i rzadkimi częściami do aut.

W dalszych planach są płatne dodatki DLC z nowymi przygodami. Obecnie ujawniono trzy fabularne rozszerzenia tego typu. W Faster, Baby! zmierzymy się ze skorumpowanym szeryfem, terroryzującym aktywistów walczących o równouprawnienie. W Sign of the Times spróbujemy powstrzymać kult morderców, a w Stones Unturned połączymy siły z agentem CIA, aby wykończyć wroga, którego poznaliśmy w Wietnamie.

Przypomnijmy, że Mafia III ukazała się na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4. Gra otrzymała lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Mafia III - kompendium wiedzy
  3. Mafia III - czy pójdzie na moim sprzęcie?
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mafia III

Mafia III