Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 października 2016, 10:35

autor: Adrian Werner

Mafia III: Rivals - wojna gangów rozgorzała na urządzeniach mobilnych

Doczekaliśmy się premiery Mafia III: Rivals, czyli mobilnego RPG-a z elementami strategii, w którym wcielamy się w bossa gangu i walczymy z innymi grupami przestępczymi o kontrolę nad miastem Nowe Bordeaux.

Od wczoraj gracze konsolowi i pecetowi mogą cieszyć się grą Mafia III. Równolegle ukazała się mobilna odsłona poboczna, zatytułowana Mafia III: Rivals.

Gra dzieli z Mafią III nie tylko nazwę, ale również realia. Akcja osadzona została bowiem w latach 60. w mieście Nowe Bordeaux. Podczas zabawy mamy okazję spotkać wiele znanych postaci, takich jak Lincoln Clay czy Vito Scaletta, ale sama rozgrywka nie oferuje rozbudowanej warstwy fabularnej. Gracz wciela się tutaj bowiem w bossa niewielkiego gangu i jego zadaniem jest po prostu stworzenie mafijnego imperium, kontrolującego całe miasto.

Z opisu gry można by wywnioskować, że dostajemy strategię ekonomiczną, ale w rzeczywistości Mafia III: Rivals to bitewne RPG, w ogólnych założeniach podobne do zeszłorocznego The Walking Dead: Road to Survival. Zabawa polega więc w większości na toczeniu bitew w czasie rzeczywistym, podczas których dowodzimy grupą gangsterów. Nie mamy pełnej kontroli nad ruchami jej członków – wybieramy tylko kto zaatakuje kogo i za pomocą czego.

W tak zrealizowanej grze kluczową rolę odgrywa oczywiście gromadzenie nowych podwładnych i rozwijanie ich umiejętności. W ulepszaniu tych zdolności pomagają gromadzone podczas zabawy punkty doświadczenia oraz łupy, pozwalające na nabywanie coraz lepszego uzbrojenia i ekwipunku. Możemy kupować m.in. broń palną, noże, kamizelki kuloodporne, kastety, a nawet samochody.

Do tego dochodzą lekkie elementy strategiczne. Wygrywając bitwy przejmujemy kontrolę nad kolejnymi sektorami miasta i obecnymi w nich różnorodnymi biznesami, co zapewnia dodatkowe pieniądze, jak również różne przydane bonusy do statystyk gangu, np. zwiększające zadawane obrażenia.

Gra pozwala rywalizować ze sztuczną inteligencją, ale również możemy bawić się przeciwko innym graczom, walcząc z nimi o cenne nagrody oraz pozycję w rankingach. Wszystko to ukazano w całkiem atrakcyjnej oprawie graficznej, która w połączeniu z dopracowaną ścieżką dźwiękową skutecznie tworzy ciekawy mafijny klimat. Wadą jest niestety konieczność stałego połączenia z Internetem, nawet jeśli bawimy się samotnie przeciwko SI.

Mafia III: Rivals ukazało się w wersjach na mobile systemy iOS i Android. Na obu gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Mafia III: Rivals w App Store

Mafia III: Rivals w Google Play

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Mafia III: Rivals

Mafia III: Rivals