Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Mafia III: Rivals (iOS)

Mafia III: Rivals

Mobilna gra RPG z elementami strategii, towarzysząca premierze trzeciej pełnoprawnej odsłony popularnego cyklu gier akcji Mafia. Podobnie jak tam, akcja gry toczy się w latach 60.

RPG | gangsterskie | elementy strategiczne

Okładka Mafia III: Rivals (iOS)

producent: 2K Games

wydawca: 2K Games

Strona oficjalna

data premiery gry:

6paź2016

AND

7paź2016

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mafia III: Rivals to dostępna na mobilny system AND i iOS gra RPG nastawiona na aspekt bitewny. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a opracowała ją firma 2K Games.

Fabuła

Zgodnie z nazwą, gra dzieli realia z wydanym na pecety i konsole Mafia III. Akcja toczy się w latach 60., w mieście Nowe Bordeaux, które jest fikcyjną wersją Nowego Orleanu. Podczas zabawy mamy okazję spotkać wiele znanych postaci z innych odsłon serii, takich jak Lincoln Clay czy Vito Scaletta, ale sama gra jest dosyć skromna pod względem fabularnym. Gracz wciela się po prostu w ambitnego szefa gangu i jego zadaniem jest stworzenie mafijnego imperium, kontrolującego całe miasto.

Mechanika

Wydane na platformę AND i iOS Mafia III: Rivals to bitewne RPG, gdzie zabawa polega w większości na toczeniu bitew w czasie rzeczywistym, podczas których dowodzimy grupą gangsterów. Nie mamy tutaj pełnej kontroli nad ruchami jej członków i tylko wybieramy, kto zaatakuje kogo i za pomocą czego.

Pomiędzy bitwami zajmujemy się werbowaniem podwładnych i rozwijaniem ich umiejętności dzięki punktom doświadczenia zgromadzonym podczas walk. Wygrane przynoszą również łupy, pozwalające na nabywanie coraz lepszego uzbrojenia i ekwipunku. Możemy kupować m.in. broń palną, noże, kamizelki kuloodporne, kastety, a nawet samochody.

Rozgrywkę wzbogacają lekkie elementy strategiczne. Wygrywając bitwy, przejmujemy kontrolę nad kolejnymi sektorami miasta oraz zlokalizowanymi tam różnorodnymi biznesami, co zapewnia dodatkowe pieniądze, jak również różne przydane bonusy do statystyk gangu, np. zwiększające zadawane obrażenia.

Tryby gry

Gra pozwala rywalizować zarówno ze sztuczną inteligencją, jak i z innymi graczami – tu stawką są cenne nagrody oraz pozycja w rankingach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena czytelników: 1,4 / 10 na podstawie 36 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Mafia III: Rivals

18+

Wymagania sprzętowe Mafia III: Rivals

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Mafia III: Rivals - wojna gangów rozgorzała na urządzeniach mobilnych
Mafia III: Rivals - wojna gangów rozgorzała na urządzeniach mobilnych

wiadomość9 października 2016

Doczekaliśmy się premiery Mafia III: Rivals, czyli mobilnego RPG-a z elementami strategii, w którym wcielamy się w bossa gangu i walczymy z innymi grupami przestępczymi o kontrolę nad miastem Nowe Bordeaux.

iOS
AND