Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka Rumble City (AND)

Rumble City

Mobilna strategia turowa oparta na modelu darmowym z mikropłatnościami od twórców serii Just Cause. Rumble City rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych lat 60-tych i podejmuje tematykę wojny gangów motocyklowych o kontrolę nad miastem Los Poderosos.

Strategiczne | turowe | gangsterskie

Okładka Rumble City (AND)

data premiery gry:

7lip2015

AND

9lip2015

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rumble City to wydana na Androida turowa strategia korzystająca z modelu darmowego mikropłatnościami. Grę opracowało znane m.in. z serii Just Cause studio Avalanche i był to pierwszy mobilny projekt tego zespołu.

Akcja toczy się na terytorium Stanów Zjednoczonych, w latach 60-tych ubiegłego wieku. Rumble City opowiada o wojnie o kontrolę nad miastem Los Poderosos, toczonej przez gangi motocyklowe. Gracz wciela się w herszta jednej z takich grup przestępczych i jego zadaniem jest wyeliminowanie całej konkurencji. Wszystko to zaprezentowane jest z lekkim przymrużeniem oka i delikatnie naśmiewa się z oklepanych schematów rozpropagowanych przez hollywoodzkie produkcje filmowe o tej tematyce.

Dawno przed rozpoczęciem akcji gry, nasz herszt posiadał potężny gang, który budził przerażenie całego miasta. Pozycję tę utracił z powodu własnej nieostrożności i teraz po latach powraca na stare śmieci, zdeterminowany odzyskać dawną pozycję. Dlatego pierwszym priorytetem w grze jest odbudowanie gangu, co wymaga zwerbowania starych kompanów, jak również nowych potencjalnych kryminalistów, skłonnych wypełniać nasze polecenia. Każdy taki bandzior posiada własne statystyki i umiejętności, które możemy potem rozwijać, zwiększając tym samym jego skuteczność w walce.

Zabawa sprowadza się głównie do toczenia turowych bitew z innymi gangami. Mapy ukazane są w rzucie izometrycznym i pokryte siatką kwadratów, a podczas starć kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie umiejętności postaci. Ponadto duży wpływ na przebieg potyczek ma nie tylko uzbrojenie bandziorów, ale także to, w co ich ubierzemy, gdyż konkretne ubrania zapewniają określone bonusy do statystyk. Wygrywając walki przejmujemy kontrolę nad kolejnymi fragmentami miasta i naszym ostatecznym celem jest podbicie wszystkich terytoriów na mapie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Rumble City

odpowiednia dla każdego wieku

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Don't Starve, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Don't Starve, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2)

wiadomość10 lipca 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Don't Starve: Pocket Edition, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2 i Down the Mountain.

Rumble City – premiera pierwszej mobilnej gry autorów Just Cause
Rumble City – premiera pierwszej mobilnej gry autorów Just Cause

wiadomość8 lipca 2015

Znany z serii Just Cause zespół Avalanche Studios wypuścił grę Rumble City, czyli turową strategię bitewną, w której kierujemy gangiem próbującym przejąć kontrolę nad amerykańskim miastem w latach 60. ubiegłego wieku.

AND
iOS