Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 lipca 2015, 12:26

autor: Adrian Werner

Rumble City – premiera pierwszej mobilnej gry autorów Just Cause

Znany z serii Just Cause zespół Avalanche Studios wypuścił grę Rumble City, czyli turową strategię bitewną, w której kierujemy gangiem próbującym przejąć kontrolę nad amerykańskim miastem w latach 60. ubiegłego wieku.

Coraz częściej doświadczeni deweloperzy pecetowi i konsolowi próbują sił na rynku mobilnym. Najnowszym przykładem tego trendu jest wydana właśnie gra Rumble City, autorstwa znanego z serii Just Cause studia Avalanche.

  1. Rumble City w Google Play

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i dostępna jest na razie tylko w wersji na Androida. Użytkownicy systemu iOS nie będą jednak musieli czekać długo na swoje wydanie, gdyż ich wersja zadebiutuje jutro, czyli 9 lipca.

Akcja toczy się na terytorium Stanów Zjednoczonych, w latach 60. ubiegłego wieku. Rumble City opowiada o wojnie o kontrolę nad miastem Los Poderosos toczoną przez gangi motocyklowe. Gracz wciela się w herszta jednej z takich grup przestępczych i jego zadaniem jest wyeliminowanie konkurencji. Wszystko to zaprezentowane jest z lekkim przymrużeniem oka i delikatnie naśmiewa się z oklepanych schematów rozpropagowanych przez hollywoodzkie produkcje filmowe o tej tematyce.

Na długo przed rozpoczęciem akcji gry, nasz herszt posiadał potężny gang, który budził przerażenie całego miasta. Pozycję tę utracił z powodu własnej nieostrożności i teraz po latach powraca na stare śmieci, zdeterminowany odzyskać dawną pozycję. Dlatego pierwszym priorytetem w grze jest odbudowanie gangu, co wymaga zwerbowania zarówno starych kompanów, jak i nowych kryminalistów, skłonnych wypełniać nasze polecenia. Każdy taki bandzior posiada własne statystyki i umiejętności, które możemy potem rozwijać, zwiększając tym samym jego skuteczność w walce.

Zabawa sprowadza się głównie do toczenia turowych bitew z innymi gangami. Mapy ukazane są w rzucie izometrycznym i pokryte siatką kwadratów, a podczas starć kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie umiejętności postaci. Ponadto duży wpływ na przebieg potyczek ma nie tylko uzbrojenie bandziorów, ale także to, w co ich ubierzemy, gdyż konkretne stroje zapewniają określone bonusy do statystyk. Wygrywając walki przejmujemy kontrolę nad kolejnymi fragmentami miasta, a przecież naszym ostatecznym celem jest podbicie wszystkich terytoriów na mapie.