Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 lipca 2015, 12:34

autor: Entelarmer

PewDiePie z ponad 7 milionami dolarów przychodu w 2014 roku

Jak donosi szwedzka gazeta Expressen, PewDiePie - popularny twórca filmików growych w serwisie You Tube - w 2014 roku zarobił ponad 7 milionów dolarów

Prawie 38 milionów subskrypcji, ponad 7 milionów dolarów przychodu – popularność szwedzkiego gracza w serwisie You Tube nie ma sobie równych. - PewDiePie z ponad 7 milionami dolarów przychodu w 2014 roku - wiadomość - 2015-07-08
Prawie 38 milionów subskrypcji, ponad 7 milionów dolarów przychodu – popularność szwedzkiego gracza w serwisie You Tube nie ma sobie równych.

Można ich kochać, można ich nienawidzić albo ignorować, ale nie da się zaprzeczyć, że popularność twórców growych serii w rodzaju „Zagrajmy w” („Let’s Play”, w skrócie LP) w serwisie You Tube robi wrażenie. Liczące sobie miliony subskrypcji kanały z filmami dochodzącymi do kilkudziesięciu milionów wyświetleń pozostawiają w tyle bardziej profesjonalne kanały gamingowe czy wszelkie wideosolucje, co raczej nie zaskarbia im miłości tzw. poważnych graczy. Stąd też artykuł opublikowany przez szwedzkie pismo Expressen, poświęcony bezsprzecznie najpopularniejszemu graczowi na You Tubie, został przyjęty dość różnorodnie. Według gazety (podaję za serwisami Endgadget i Fusion) Felix Kjellberg, aka PewDiePie (bo o nim mowa), w minionym roku zarobił 63 miliony szwedzkich koron, co po przeliczeniu daje 7,4 miliona dolarów (ok. 28 milionów złotych).

Jak łatwo zgadnąć, pojawiły się głosy niezadowolenia, na które zresztą Szwed odpowiedział w filmiku opublikowanym na swoim kanale. Między innymi stwierdził, że choć pieniądze, rzecz jasna, nie są pozbawione znaczenia, to swoją karierę na YouTube rozpoczął nie jako sposób zarabiania (wcześniej pracował m.in. w budce z hot-dogami), ale jako coś, co po prostu lubi robić. Wypowiedział się też odnośnie krytycznych komentarzy na wieść o jego zarobkach (kilka z nich zresztą odczytał), stwierdzając, że „to smutne widzieć tych wszystkich ludzi, którzy są zbulwersowani tym wszystkich”, a filmy LP z gier może przecież nagrywać każdy. Całość obejrzycie poniżej.