Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 lipca 2015, 09:40

autor: Jiker

Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Don't Starve, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Don't Starve: Pocket Edition, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2 i Down the Mountain.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store, Google Play i Windows Phone Store.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Don't Starve: Pocket Edition

iOS (iPad): ok. 21 zł

Najnowszy przegląd mobilnych premier rozpoczynamy od prawdziwej bomby, a konkretnie rzecz ujmując – debiutu Don’t Starve: Pocket Edition. Póki co, wyczekiwana od dłuższego czasu, mobilna odsłona survivalowego hitu studia Klei Entertainment została wydana wyłącznie na tabletach z systemem iOS (aby się nią cieszyć, trzeba posiadać minimum iPada 3 lub iPada mini 2). W niedalekiej przyszłości w naukowca Wilsona, który w wyniku działań demona trafia do dziczy i musi wykorzystać swoją wiedzę oraz umiejętności, aby przetrwać w nieprzyjaznym środowisku, wcielą się jednak także posiadacze urządzeń z Androidem. W skład pakietu wchodzi podstawka i dodatek Reign of Giants.

Down the Mountain

iOS: free-to-play

Down the Mountain jest zręcznościówką typu endless runner, wydaną w modelu darmowym z mikropłatnościami. W grze, okrzykniętej przez media miksem Crossy Road i klasycznego Q*Bert, przejmujemy kontrolę nad postacią schodzącą w dół rozpadającego się, losowo generowanego zbocza. Celem jest osiągnięcie jak najniższego poziomu, zanim pochłonie nas nicość lub wpadniemy na jedną z licznych przeszkód. Do tych ostatnich należą m.in. rwące strumyki, buchająca z wnętrza ziemi lawa, dzikie zwierzęta, a także przecinające zbocze jezdnie z pędzącymi po nich samochodami.

Rumble City

Android: free-to-playiOS: free-to-play

Avalanche Studios, kojarzone przede wszystkim z udaną serią gier akcji Just Cause, udostępniło w tym tygodniu swoją pierwszą grę mobilną. Jest nią darmowe Rumble City na Androida i iOS. W tej humorystycznej strategii bierzemy udział w starciach gangów motocyklowych i dążymy do odzyskania władzy w mieście Los Poderosos. W tym celu werbujemy do gangu przydatnych kompanów i toczymy turowe starcia na mapach pokrytych siatką kwadratów.

Draw a Stickman: EPIC 2

Android: ok. 14 złiOS: ok. 12 zł

W tym tygodniu premierę ma również Draw a Stickman: EPIC 2. Mamy tu do czynienia z kontynuacją jednej z najbardziej oryginalnych gier mobilnych. Produkcja stanowi niecodzienne połączenie przygodówki, gry logicznej i gry akcji. Zabawę rozpoczynamy od odręcznego narysowania bohatera, którego później wyposażamy w samodzielnie naszkicowane narzędzia i broń. Ekwipunek wykorzystujemy w walce z przeciwnikami, a także do rozwiązywania zagadek logicznych i środowiskowych. Tytuł jest niezwykle obszerny, a ciekawa mechanika czyni z niego wyjątkowe doświadczenie.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: