Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDWiiUXONEPS4PCiOSSwitchWP
Okładka Draw a Stickman: EPIC 2 (AND)

Draw a Stickman: EPIC 2

Druga odsłona popularnego cyklu oryginalnych gier przygodowych, opracowana przez chińsko-amerykańskie studio Hitcents. Tym razem gracze przejmują kontrolę nad dwójką samodzielnie zaprojektowanych bohaterów, którzy trafiają na karty magicznej książki.

Przygodowe | elementy logiczne | 2D | indie

Okładka Draw a Stickman: EPIC 2 (AND)

producent: Hitcents

wydawca: Hitcents

Strona oficjalna

data premiery gry:

9lip2015

PC WP AND iOS

30lis2017

WiiU

11sty2018

Switch

16paź2019

PS4

21sty2020

XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Draw a Stickman: EPIC 2 to kontynuacja nietypowej gry przygodowej z 2013 roku, w której kluczem do sukcesu jest kreatywność graczy oraz wykorzystanie magicznego ołówka, pozwalającego na materializację narysowanych przez nich uprzednio przedmiotów. Podobnie jak cieszący się sporą popularnością pierwowzór, sequel opracowany został przez amerykańskie studio Hitcents, mające na swoim koncie także zabawną strategię RTS Battlepillars.

Fabuła

Draw a Stickman: EPIC 2 proponuje nam zupełnie nową historię fabularną, a także oczywiście nowe postaci bohaterów, gdyż podobnie jak w poprzedniczce naszego protagonistę oraz jego towarzysza musimy przed rozpoczęciem rozgrywki narysować i nazwać samodzielnie. Stworzeni w ten sposób bohaterowie trafiają następnie na karty magicznej książki – do bajkowej krainy, której mieszkańcy padli ofiarą bliżej nieokreślonego zła. Naszym zadaniem będzie zaś pomóc im w pokonaniu agresorów i jednocześnie zadbać o to, aby nasz towarzysz nie dał się przeciągnąć na „ciemną stronę”.

Mechanika

Mechanika rozgrywki nie odbiega w znaczącym stopniu od rozwiązań, znanych z pierwszej części serii. Podczas gry czeka nas więc masa zróżnicowanych zagadek oraz przeciwnicy pokroju goblinów, przerażających ropuch, ziejących ogniem smoków i innych bossów. Z jednymi i drugimi radzić musimy sobie dzięki magicznym ołówkom różnego koloru i wielkości, za pomocą których rysujemy rozmaite przedmioty, pomocne zarówno w rozwiązywaniu zagadek, jak i podczas licznych sekwencji zręcznościowych. W razie potrzeby, możemy więc narysować sobie kilof, dzięki któremu z łatwością skruszymy skałę bądź miecz, który wykorzystamy do walki z mrocznymi istotami. Gra nie narzuca przy tym jednego, właściwego rozwiązania, zostawiając ogromne pole do popisu dla kreatywności graczy. Tym bardziej, że w porównaniu z pierwowzorem, liczba ołówków – a co za tym idzie nowych możliwości gracza została wyraźnie zwiększona.

Tryby gry

Draw a Stickman: EPIC 2 przeznaczone jest wyłącznie do rozgrywki dla jednego gracza. Autorzy zaimplementowali jednak zupełnie nową opcję, dzięki której możemy dzielić się narysowanymi w grze przedmiotami z innymi graczami. Pozyskane w ten sposób elementy, mogą oni następnie wykorzystać podczas własnej przygody.

Kwestie techniczne

Pod względem technicznym gra Draw a Stickman: EPIC 2 utrzymana została w tym samym, rysunkowym stylu co poprzedniczka, choć całość prezentuje się tu jeszcze lepiej i ładniej niż w pierwowzorze. Niewątpliwą atrakcję stanowi zaś podobnie fakt, że prócz lokacji przygotowanych przez twórców, sporą część elementów gry (takich jak postaci czy przedmioty) tworzymy samodzielnie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Draw a Stickman: EPIC 2

Wymagania wiekowe Draw a Stickman: EPIC 2

12+

Wymagania sprzętowe Draw a Stickman: EPIC 2

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Dual Core 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • 400 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8/10
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Don't Starve, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2)
Najlepsze mobilne premiery tygodnia (m.in. Don't Starve, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2)

wiadomość10 lipca 2015

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Don't Starve: Pocket Edition, Rumble City, Draw a Stickman: EPIC 2 i Down the Mountain.

PC
WP
AND
iOS
Switch
WiiU
XONE
PS4