Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweSwitchWiiU3DS
Okładka Captain Toad: Treasure Tracker (Switch)

Captain Toad: Treasure Tracker

Kolorowa trójwymiarowa platformówka z elementami logicznymi. Gracze wcielają się w Toad'a, jednego z bohaterów znanych z gier z Mario w roli głównej, który eksploruje niewielkie lokacje, pełne skarbów, ukrytych przejść oraz przeciwników.

Zręcznościowe | platformówki 3D | elementy logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Okładka Captain Toad: Treasure Tracker (Switch)

data premiery gry:

13lis2014

WiiU

13lip2018

3DS Switch

Captain Toad Treasure Tracker to kolejna platformówka osadzona w bogatym i kolorowym uniwersum serii Mario. Głównym bohaterem produkcji jest dzielny Toad, który od czasu swojego wirtualnego debitu na początku lat 90. nie miał jeszcze okazji, by wystąpić w roli protagonisty, w jakiejkolwiek grze. W trakcie przygody uzbrojony jedynie w szalik, plecak oraz lampę Toad wyrusza na poszukiwania rzadkich kryształów, monet oraz złotych gwiazdek.

Tytuł jest klasyczną trójwymiarową platformówką, posiadająca elementy logiczne, którymi są rożnego rodzaju puzzle oraz łamigłówki. W trakcie rozgrywki gracze muszą pokonać dziesiątki niewielkich poziomów, posiadających agresywnych wrogów, ukryte przejścia i wymyślne pułapki. Naszym celem jest znalezienie wszystkich skarbów oraz złotej gwiazdki, umieszczonej najczęściej w najbardziej niedostępnym miejscu.

Levele są niezwykle zróżnicowane i występują w różnych stylach graficznych (np. nawiedzony dom czy zamek). Pomimo małych rozmiarów zostały zaprojektowane z dużą dozą pomysłowości. Akcja została przedstawiona z widoku izometrycznego. Każdemu poziomowi możemy przyglądać się z czterech różnych stron, swobodnie zmieniając kamerę za pomocą pada. W wybranych miejscach twórcy pozwoli również na włączenie widoku z perspektyw pierwszej osoby, co pozwala lepiej zorientować się w naszym położeniu. Toad nie jest typem wojownika, a jego najlepszą metodą obrony jest ucieczka przed ścigającymi go przeciwnikami. Czasami potrafi jednak odgryźć się prześladowcom rzucając w nich rzodkwią, którą w różnych miejscach można znaleźć zakopaną w ziemi.

Oprawa graficzna tytułu jest wyjątkowo przyjemna dla oka. Wszystkie poziomy przypominają małe dioramy lub makiety i wykonano je z ogromną starannością i uwagą.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,4 / 10 na podstawie 137 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,7 / 10 na podstawie 14 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Captain Toad: Treasure Tracker

Klasyfikacja PEGI Captain Toad: Treasure Tracker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
WiiU
3DS
Switch