Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOSPCX360PS3WiiU
Okładka The Cave (PC)
OkładkaThe Cave (PC)

The Cave

Okraszona sporą dawką humoru przygodówka z elementami zręcznościowej platformówki oraz gry logicznej. Tytuł wyprodukowany został przez Rona Gilberta i ekipę deweloperską studia Double Fine (Psychonauts, Brutal Legend, Stacking i inne).

Przygodowe | platformówki | elementy logiczne | 2.5D | kooperacja | Game Pass

The Cave Premiera

22sty2013

PS3 WiiU

23sty2013

X360

24sty2013

PC

2paź2013

iOS

19gru2013

AND

Gry podobne do The Cave

Armikrog

Trine

Trine 2

The Cave to połączenie zręcznościówki, przygodówki oraz gry logicznej, czerpiące inspiracje z klasycznych serii, takich jak Metroid czy Castlevania. Produkcja powstała w amerykańskim studiu Double Fine, założonym przez weterana branży Tima Schafera. Nad grą pracował zespół pod kierownictwem Rona Gilberta, legendarnego twórcy dwóch pierwszych części Monkey Island oraz kultowego Maniac Mansion.

Gracze rozpoczynający przygodę z The Cave wybierają trzech spośród siedmiu dostępnych bohaterów. Każdy z nich jest jedyną w swoim rodzaju indywidualnością i posiada pakiet unikalnych umiejętności przydających się w trakcie zabawy. Kierować możemy rozsądnym mnichem, poszukiwaczem przygód, naukowcem, dzielnym rycerzem, podróżnikiem oraz dwójką małych dzieci. Wszystkie opisane postacie szukają enigmatycznego „czegoś” w tajemniczej jaskini. Jej wygląd i konstrukcja różni się w zależności od tego kto znajdzie się w naszej drużynie. Tytuł przyprawiony jest specyficznym poczuciem humoru oraz komiksowym stylem graficznym, znanym fanom Double Fine. Autorzy ukryli w grze wiele symboli i odniesień, toteż podroż odbytą przez bohaterów można interpretować na wiele sposobów i wziąć w duży nawias.

Celem produkcji Rona Gilberta jest dotarcie do końca labiryntu i odkrycie jego wszystkich tajemnic. Na pierwszy rzut oka, The Cave przypomina typową platformówkę, ale wzbogacone jest o wiele często zaskakujących zagadek i łamigłówek, przez co blisko mu do gier z cyklu Trine. Podobnie jak w tej znanej serii, w trybie singleplayer sterujemy jednocześnie tylko pojedynczym bohaterem, ale mamy dostęp do komendy zamieniającej go na inną postać z drużyny. Aby rozwiązać wszystkie wyzwania, musimy wykorzystać dostępne nam umiejętności, a także otocznie i znalezione przedmioty. Większość zadań ukończymy na różne sposoby, co pozwala na eksperymenty i wielokrotne przechodzenie gry.

Tytuł posiada tryb multiplayer przeznaczony dla trzech osób. Wybierając taką formę rozgrywki każdy z graczy wciela się tylko w jednego bohatera.

Co prawda wszystkie obiekty w The Cave są w pełni trójwymiarowymi modelami, ale zróżnicowane tematycznie poziomy zbudowano już na dwuwymiarowej płaszczyźnie. Zwiedzane lokacje są ze sobą połączone bez żadnych widocznych szwów i pozwalają na płynne przechodzenie pomiędzy nimi, bez potrzeby wpatrywania się w ekran ładowania. Kolorowe animacje i efekty specjalne, sprawiają, że gra jest przyjemna dla oka.

Ostatnia modyfikacja 21 listopada 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-3  

Ocena użytkowników: 6,4 / 10 na podstawie 5539 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Cave

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Cave Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 9800 GTX lub lepsza)
  • 1.5 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
WiiU
iOS
AND