Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 stycznia 2013, 11:16

autor: Góral

The Cave, nowa gra twórcy Monkey Island, ukaże się w przyszłym tygodniu

Poznaliśmy amerykańską datę premiery gry The Cave, autorstwa studia Double Fine Productions. Produkcja trafi na Steam i Xbox Live 23 stycznia, natomiast dzień wcześniej pograją użytkownicy konsol Wii U i PlayStation 3.

Ron Gilbert, kultowy twórca gier wideo i członek studia Double Fine Productions, wyjawił na Twitterze datę premiery The Cave. Tytuł zadebiutuje w cyfrowej dystrybucji w USA 22 stycznia na konsolach PlayStation 3 i Wii U. Dzień później swoje wersje otrzymają użytkownicy komputerów PC (Steam) i Xboksa 360 (Xbox Live).

W The Cave wielka żaba zionie… lodem? - The Cave, nowa gra twórcy Monkey Island, ukaże się w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2013-01-16
W The Cave wielka żaba zionie… lodem?

Data premiery gry w Europie nie została dotąd dokładnie określona. Aktualizacja europejskiego PlayStation Store odbywa się zwyczajową w każdą środę, jednak nie poinformowano czy The Cave na PS3 zadebiutuje na Starym Kontynencie właśnie w tym dniu (23 stycznia). W przypadku odsłon na PC, X360 i Wii U istnieje duża szansa, że ukażą się one w takich samych terminach, co u Amerykanów.

The Cave to nowa gra studia Double Fine Productions, odpowiedzialnego za takie produkcje jak: Brutal Legend, Psychonauts, Stacking czy Sesame Street: Once Upon a Monster. Tytuł jest połączeniem gry platformowej z przygodówką, w której przy pomocy drużyny złożonej z 3 niebanalnych osobników, zwiedzamy tytułową jaskinię w bliżej nieokreślonym celu. Gra przeznaczona jest do cyfrowej dystrybucji na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Wii U, a także komputerach PC. Produkcja nie ma nic wspólnego z głośnym projektem Double Fine, sfinansowanym przez serwis Kickstarter.