Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 grudnia 2012, 16:42

The Cave - nowe informacje i świeży zwiastun z platformówki twórcy Monkey Island

Studio Double Fine opublikowało nowy zwiastun z The Cave, czyli następnej gry twórcy cyklu Monkey Island. Przy okazji wypuszczono również sporo nowych informacji na temat tego projektu.

W The Cave zagramy w styczniu. - The Cave - nowe informacje i świeży zwiastun z platformówki twórcy Monkey Island - wiadomość - 2012-12-02
W The Cave zagramy w styczniu.

W maju studio Double Fine zapowiedziało platformówkę The Cave, czyli nową grę ojca serii Monkey Island Rona Gilberta. Od tego czasu o projekcie było dosyć cicho. Teraz jednak do premiery pozostały już niecałe dwa miesiące, więc twórcy stali się wreszcie znacznie bardziej chętni do dzielenia się informacjami z prasą. Na serwisie PCGamer opublikowano właśnie zapowiedź, dzięki której dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy na temat tej produkcji. Przy okazji wypuszczono również nowy zwiastun.

  1. The Cave – oficjalna strona gry

The Cave to projekt, który Rob Gilbert chciał zrealizować od ponad ćwierć wieku. Pomysł na niego wpadł mu do głowy jeszcze przez stworzeniem pierwszej części Maniac Mansion. Gilbert chce wziąć to co najlepszego w przygodówkach i przenieść to do bardziej dynamicznego formatu. Gra przypominać ma platformówkę, ale jednocześnie kluczową rolę odegrają zagadki logiczne. Opierać sie one będą jednak na umiejętnościach postaci i manipulowani otoczeniem, a nie na zbieraniu przedmiotów.

The Cave duży nacisk położy na warstwę fabularną. Narratorem będzie tytułowa jaskinia, która posiada świadomość i nie będzie jedynie biernym obserwatorem wydarzeń. Przykładowo, w jednej z sekcji jaskinia przywoła karnawał i zmusi bohatera do zaimponowania pewnej kobiecie. Aby to osiągnąć konieczne ma być zdobycie kuponów potrzebnych do wygrania pluszowego misia. Rozwiązanie tego zadania nie ograniczy się jednak do prostej mini-gierki. Zamiast tego trzeba będzie wykombinować sposób oszukania pracownika karnawału zajmującego się odgadywaniem wagi gości.

Rozpoczynając kampanię wybierzemy trzy z siedmiu grywalnych postaci. Każda z nich posiadać ma różne umiejętności. Przykładowo, mnich wykorzysta telekinezę, a wieśniak będzie w stanie bez końca wstrzymywać oddech pod wodą. W rezultacie większość zagadek ma mieć mieć kilka alternatywnych rozwiązań, a niektóre łamigłówki wymagać mają udziały kilku bohaterów. W The Cave będziemy mogli zagrać w trybie kooperacyjnym dla trzech osób, ale według redaktorów PCGamera obecnie opcja ta nie działa idealnie i gra lepiej radzi sobie, gdy cała trójkę postaci kontroluje tylko jeden gracz.

The Cave powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox 360, PlayStation 3 i Wii U. Gra ukaże się w styczniu przyszłego roku.