Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 11:22

autor: eLCeBe

Premiera The Cave – nowej przygodówki autorstwa Rona Gilberta, twórcy Monkey Island

Nowa gra przygodowa The Cave, której autorem jest Ron Gilbert, znany z wcześniejszych prac nad serią Monkey Island, ujrzała światło dzienne. Dostępna jest w dystrybucji cyfrowej dla posiadaczy PC, Xboksa 360, PlayStation 3 i Nintendo Wii U.

W The Cave spotkamy blondynki, koty... - Premiera The Cave – nowej przygodówki autorstwa Rona Gilberta, twórcy Monkey Island - wiadomość - 2013-01-24
W The Cave spotkamy blondynki, koty...

The Cave mogą już nabyć za pośrednictwem dystrybucji cyfrowej gracze na całym świecie. Gra powstała przy współpracy niezależnego studia Double Fine Productions (znanego z takich gier, jak Psychonauts, Brutal Legend czy Iron Brigade), założonego przez Tima Schafera, oraz legendarnego Rona Gilberta, który wcześniej pracował m.in. nad kultowymi dziś przygodówkami, takimi jak cykl Monkey Island oraz Maniac Mansion. Wydawcą gry jest Sega. Na chwilę obecną The Cave nie ma polskiego wydawcy.

Gra rozpowszechniana jest cyfrowo na czterech platformach:

... gigantyczne parówki, grog - humor a'la Ron Gilbert. - Premiera The Cave – nowej przygodówki autorstwa Rona Gilberta, twórcy Monkey Island - wiadomość - 2013-01-24
... gigantyczne parówki, grog - humor a'la Ron Gilbert.

The Cave to połączenie gry przygodowej, zręcznościowej i logicznej. Kierujemy w niej trzema spośród siedmiu dostępnych bohaterów i ruszamy na poszukiwanie „czegoś” w tytułowej jaskinii, której wygląd różni się w zależności od składu naszej drużyny. Gra pełna jest specyficznego dla Double Fine Productions oraz Rona Gilberta humoru. Zasady rozgrywki przypominają Trine. W The Cave sterujemy trójwymiarowymi modelami bohaterów poruszającymi się po dwuwymiarowych planszach. Grać można zarówno samemu, przełączając się w miarę potrzeby między postaciami, jak i w kooperacyjnym trybie multiplayer do trzech graczy.