Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 11:25

autor: Sarge

Start otwartych beta testów Path of Exile - darmowego „klona Diablo”

Wczorajszego wieczora gra Path of Exile weszła w fazę otwartych beta testów, dzięki czemu mogą ją sprawdzić wszyscy chętni. Produkcja studia Grinding Gear Games to typowy hack'n'slash, działający jednak w oparciu o model płatności free to play.

Wczoraj rozpoczęły się otwarte beta testy gry Path of Exile. Teraz każdy może na własną rękę sprawdzić jak prezentuje się produkcja określana często jako „klon Diablo z modelem free to play”.

Chcąc rozpocząć zabawę, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową, założyć nowe konto lub zalogować się na już istniejące i pobrać klienta bety. Twórcy ostrzegają jednak, że serwery są obecnie bardzo przeciążone przez dużą liczbę graczy próbujących ściągnąć klienta. W związku z tym proces pobierania może potrwać nieco dłużej niż powinien.

Dotychczas w Path of Exile mogły zagrać wyłącznie osoby posiadające specjalny kod uprawniający do wzięcia udziału w zamkniętych beta testach. W związku z udostępnieniem otwartej bety, studio Grinding Gear Games postanowiło zresetować statystyki wcześniej istniejących postaci, by wszyscy gracze zaczynali od pierwszego poziomu doświadczenia. Wprowadzono także wiele zmian i poprawek, o których przeczytacie na oficjalnym forum dyskusyjnym.

Path of Exile to typowy hack’n’slash w stylu serii Diablo lub Torchlight. Od konkurencyjnych produkcji wyróżnia go jednak darmowy model finansowy free to play z opcjonalnym systemem mikropłatności. Otwarta beta oferuje sześć klas postaci do wyboru oraz trzy akty kampanii, którą można ukończyć samotnie lub w kooperacji z innymi graczami. Premiera pełnej wersji powinna nastąpić jeszcze w tym roku.