Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPS3X360ANDWPiOS
Okładka Castle of Illusion HD (PC)
OkładkaCastle of Illusion HD (PC)

Castle of Illusion HD

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse | Castle of Illusion

Castle of Illusion HD to odświeżona wersja 16-bitowej platformówki z Myszką Miki w roli głównej. Cała grafika wykonana została w atrakcyjnym trójwymiarze, ale gra pozostaje wierna dwuwymiarowym mechanizmom zabawy znanym z pierwowzoru.

Zręcznościowe | platformówki | 2.5D | Disney

Castle of Illusion HD Premiera

3wrz2013

PC X360 PS3

21lis2013

iOS

27maj2014

WP

18cze2014

AND

producent: SEGA wydawca: SEGA Strona oficjalna

Gry podobne do Castle of Illusion HD

Rayman Origins

Trine 2

Disney's Aladdin

Castle of Illusion HD to remake klasycznej platformówki, która ukazała się w 1990 roku na konsole Genesis i Master System. Za produkcję odpowiadało wewnętrzne australijskie studio firmy Sega.

W grze wcielamy się w Myszkę Miki i udajemy się do tytułowego Zamku Iluzji, aby uratować naszą narzeczoną Minnie. Została ona porwana przez złą wiedźmę Mizrabel, która chce ukraść Minnie młodość. Podczas kampanii odwiedzimy szereg różnorodnych światów, szukając siedmiu klejnotów. Za ich pomocą stworzymy tęczowy most, który umożliwi nam dostanie się do wysokiej wieży, gdzie uwięziono Minnie. Gra stanowi mieszankę wątków oraz postaci z różnych produkcji wytwórni Disneya, dzięki czemu odwiedzane światy i zamieszkujących je przeciwników cechuje duża różnorodność.

Castle of Illusion HD oferuje w pełni trójwymiarową grafikę, ale pod względem fabuły i mechanizmów rozgrywki produkcja pozostanie wierna pierwowzorowi. Otrzymujemy zatem tradycyjną platformówkę, w której większość czasu spędzimy na parciu w prawą stronę ekranu, omijaniu przeszkód i walce z przeciwnikami. Poza skakaniem na głowy wrogów, Myszka Miki może również zbierać małe przedmioty, takie jak jabłka czy kryształowe kulki, a następnie ciskać nimi w nieprzyjaciół. Podczas przygód natkniemy się też na skarby, które zwiększą pasek zdrowia bohatera i zapewnią mu dodatkowe życia. Na końcu każdej z sześciu krain czeka nas starcie z potężnym mini-bossem, a w finale stoczymy bitwę z wiedźmą Mizrabel.

Ostatnia modyfikacja 18 kwietnia 2013

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 77 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,5 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Castle of Illusion HD

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Castle of Illusion HD Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Quad Core i5 2.4 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7
PC
PS3
X360
iOS
AND
WP