Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 czerwca 2014, 14:33

autor: Adrian Werner

Platformówka Castle of Illusion Starring Mickey Mouse zadebiutowała na Androidzie

Wreszcie doczekaliśmy się androidowej premiery gry Castle of Illusion Starring Mickey Mouse, czyli platformówki, która okazała się jedną z najlepszych gier na iOS zeszłego roku.

Będąca jedną z najlepszych mobilnych gier zeszłego roku platformówka Castle of Illusion Starring Mickey Mouse wreszcie wykonała skok z iOS na Androida. Produkcję można już kupić na usłudze Google Play za 30 zł.

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse na Google Play

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse na App Store

Jak na standardy mobilne cena nie jest mała, ale należy pamiętać, że jest to duża gra, w prawie niezmienionej formie przeniesiona z konsol Xbox 360 i PlayStation 3.  Zarówno jakość wykonania, jak i rozmiary kampanii w pełni uzasadniają tak wysoką cenę.

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse to remake klasycznej platformówki, wydanej w 1990 roku na konsole Sega Genesis/Mega Drive oraz Sega Master System. Wcielamy się w tytułową Myszkę Miki, która musi uratować swoją narzeczoną. Ukochana Minnie została bowiem porwana przez złą wiedźmę Mizrabel, która chce ukraść jej młodość oraz urodę. Podczas kampanii gracz musi odwiedzić pięć różnorodnych światów, w tym zaczarowany las i krainę zabawek, ora odnaleźć siedem klejnotów, które posłużą potem do utworzenia tęczowego mostu, będącego jedynym sposobem na dotarcie do znajdującej się na szczycie wieży celi z Minnie.

Gra należy do kategorii określanej mianem 2,5D, co oznacza, że grafika wykonana jest w pełnym 3D, ale mechanizmy zabawy w większości pozostają dwuwymiarowe, choć zdarzają się również wyjątki od tej reguły. Podczas rozgrywki eksplorujemy obszerne plansze, walczymy z wrogami, unikamy pułapek oraz zbieramy cenne przedmioty. Pierwowzór powstał w czasach, gdy wszyscy gracze byli weteranami platformówek, więc poziom trudności jest bardzo wysoki. Jednocześnie gra jest sprawiedliwa i każda porażka wynika z braku umiejętności gracza, więc nie zniechęca do kontynuowania zabawy. Dodatkową atrakcją są liczne misje poboczne, których ukończenie nagradzane jest alternatywnymi kostiumami dla Myszki Miki.

Ostatnia aktualizacja: 2014-06-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.