Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 7 lipca 2014, 15:36

Warhammer 40,000: Carnage, Qvadriga, The Walking Dead: Season Two – przegląd najlepszych gier czerwca na Androida

W przeglądzie najlepszych czerwcowych produkcji na Androida omawiamy m.in. strategie Boom Beach i Qvadriga, turowe RPG Angry Birds Epic, platformówki Castle of Illusion Starring Mickey Mouse i Warhammer 40,000: Carnage oraz przygodówkę The Walking Dead: Season Two.

Przez Wami kolejne wydanie naszego cyklu przybliżającego najlepszym tytułom, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. A dopiero co zakończony czerwiec obfitował w mocne debiuty, zachęcamy więc do czytania!

Boom Beach

Zaczynamy od Boom Beach, czyli nowej strategii twórców szalenie popularnego Clash of Clans. Gra podąża ścieżkami wytyczonymi przez poprzednika, więc zabawa polega na rozbudowie bazy, bronieniu jej przed atakami oraz przeprowadzaniu inwazji na centra dowodzenia sztucznej inteligencji oraz innych graczy. Nie zabrakło jednak również nowości. Grafika wykonana jest w pełnym 3D, autorzy dodali sporo opcji wpływania na przebieg starć, a same mapy w kampanii zaprojektowano znacznie ciekawiej i stanowią one większe wyzwanie. Wszystko to powoduje, że całość jest znacznie mocniej nakierowana na same potyczki.

Boom Beach na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Fallen Lords

Z kolei Fallen Lords to udana planszówka fantasy, zaprojektowana głównie z myślą o trybie kooperacyjnym dla czterech osób, choć można także bawić się samotnie. Gracze wcielają się w poszukiwaczy przygód eksplorujących lochy pełne potworów, pułapek i skarbów, a ich celem jest powstrzymanie powrotu pradawnego zła. Mechanizmy zabawy są całkiem rozbudowane, zaś losowe generowanie układu map sprawia, że gra szybko się nie nudzi.

Fallen Lords na Google Play (13 zł)

Gra dostępna również na iOS

Angry Birds Epic

W czerwcu studio Rovio podjęło próbę podboju rynku RPG. Rezultatem jest Angry Birds Epic, które okazało się zaskakująco dobrą produkcją. Wszystko utrzymane jest oczywiście w mocno humorystycznej krekówkowej stylistyce, ale pod tą kolorową powierzchnią kryje się całkiem rozbudowana turowa gra RPG, z ciekawym systemem walki, długą kampanią i bogatymi opcjami rozwoju postaci. Do tego autorzy nie powtórzyli błędów z Angry Bird GO i model darmowy z mikropłatnościami został tutaj bardzo sensownie zaimplementowany, tak że bez płacenia można spokojnie przejść całą grę.

Angry Birds Epic na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse

Kolejną godną uwagi pozycją jest Castle of Illusion Starring Mickey Mouse. Gra była jedną z najlepszych platformówek na iOS zeszłego roku i wersja na Androida jest równie dobra. Przypomnijmy, że jest to remake klasycznej 16-bitowej produkcji, który nie tylko przenosi grafikę w pełne 3D, ale również mocno zmienia układ poziomów i niektóre mechanizmy rozgrywki, tak że całość spokojnie dorównuje najlepszym współczesnych przedstawicielom tego gatunku.

Castle of Illusion Starring Mickey Mouse na Google Play (30 zł)

Gra dostępna również na iOS

Warhammer 40,000: Carnage

W czerwcu na Androida zawitała także zręcznościówka Warhammer 40,000: Carnage. Po serii mniej udanych mobilnych produkcji osadzonych w tym uniwersum wreszcie otrzymaliśmy coś godnego uwagi. Z pozoru całość wydaje się nastawioną na walkę platformówką, ale z czasem odkrywamy, że największą rolę w odnoszeniu sukcesu odgrywa rozbudowany system rozwoju postaci oraz bogaty ekwipunek. Nadaje to zabawie strategicznego aspektu i wymusza eksperymentowanie w poszukaniu kombinacji dopasowanych do konkretnych wyzwań.

Warhammer 40,000: Carnage na Google Play (19 zł)

Gra dostępna również na iOS

Qvadriga

Osobom szukającym świeżych wrażeń polecamy wypróbowanie gry Qvadriga, którą można opisać jako symulator wyścigów rydwanów w czasach Imperium Rzymskiego. Podczas zawodów wydajemy komendy podwładnym, a pomiędzy nimi zajmujemy się werbowaniem i szkoleniem zawodników, hodowlą koni oraz ulepszaniem rydwanów. Całość nie zachwyca grafiką, ale wynagradza to wyśmienitymi mechanizmami rozgrywki oraz ciekawą i długą kampanią fabularną. Jeśli macie ochotę na coś innowacyjnego, to wśród pozycji wydanych w czerwcu nie znajdziecie nic lepszego.

Qvadriga na Google Play (37 zł)

Gra dostępna również na iOS

The Walking Dead: Season Two

Doczekaliśmy się także androidowej premiery The Walking Dead: Season Two, czyli kontynuacji jednej z najlepszych przygodówek ostatnich lat. Drugi sezon kontynuuje wątki pierwowzoru, prezentując przejmującą historię ludzi próbujących przetrwać w świecie opanowanym przez zombiaki. Zagadek jest niewiele i są one proste, a cała zabawa polega na śledzeniu historii oraz kształtowaniu jej za pomocą własnych decyzji. Wybory, przez którymi stajemy są często naprawdę ciężkie i znacząco wpływają na dalszy przebieg opowieści.

The Walking Dead: Season Two na Google Play (epizod pierwszy za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Mecha Ace

Ostatnią grą, którą chcemy Wam polecić jest Mecha Ace. To tekstowa przygodówka zainspirowana paragrafówkami, co powoduje, że wiele osób może ją zignorować. Byłby to jednak duży błąd, gdyż oferuje ona znacznie więcej niż typowe gry tego typu. Kampania opowiada o kosmicznej wojnie toczonej za pomocą mechów. Walki oparte są na mechanizmach znanych z turowych RPG-ów, a podczas zabawy gracz musi podejmować tak dużo decyzji, że praktycznie jest w stanie całkowicie ukształtować przebieg całego konfliktu. Do tego fabuła potrafi solidnie wciągnąć, dzięki budzącym sympatię postaciom oraz spójnej wizji świata przyszłości. Warto dać temu tytułowi szansę.

Mecha Ace na Google Play (12 zł)

Gra dostępna również na iOS

Pozostałe godne uwagi gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

Przegląd najlepszych gier czerwca na iOS

Wiele z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym:

VVVVVV (10 zł)

Monsters Ate My Birthday Cake (15 zł)

Tiny Striker (10 zł)

99 Bricks (za darmo)

Najgorsza gra czerwca: Official England Football

Zachęceni mundialowym szaleństwem możecie zechcieć zagrać w jakąś grę o podobnej tematyce. Na Google Play jest dostępnych całkiem sporo wartościowych produkcji tego typu. Wśród nowości zdecydowanie omińcie jednak Official England Football szerokim łukiem. To prymitywny tytuł, nie wprowadzający do gatunku niczego nowego, do tego mocno ograniczony, gdyż koncentruje się tylko na brytyjskiej reprezentacji. Przede wszystkim jest jednak paskudnie niedopracowany. Sterowanie wywołuje ból zębów, a ilość błędów powoduje, że rozegranie nawet jednego meczu bez problemów jest powodem do świętowania.

Official England Football na Google Play (3 zł)