Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Warhammer 40,000: Carnage (iOS)

Warhammer 40,000: Carnage

Warhammer 40,000: Carnage to wyprodukowana przez zespół Roadhouse Games gra akcji. Wcielamy się w Kosmicznego Marine i wyruszamy walczyć z wrogami ludzkości.

Akcji | science fiction | platformówki | Warhammer 40,000 | elementy RPG

Warhammer 40,000: Carnage to brutalna gra akcji osadzona w uniwersum znanym ze stołowej gry bitewnej wydawnictwa Games Workshop. Produkcję opracowało studio Roadhouse Games.

W grze wcielamy się w legendarnego Kosmicznego Marine należącego do zakonu Ultramarines, choć potem możemy odblokować również wojowników z innych zakonów. Akcja toczy się na planecie Mithra, która stała się celem inwazji armii orków. Cała kampania została zaprojektowana tak, aby można ją było przechodzić wielokrotnie bez uczucia znudzenia. Dużą rolę odgrywa w tym system wprowadzania wariacji poziomów. Możemy zwiększyć sobie poziom trudności ustawiając np. cięższą grawitację, żrącą atmosferę, burze meteorytów czy wybuchających wrogów.

Rozgrywka przypomina skrzyżowanie gry akcji z platformówką. Poziomy wykonano w pełnym 3D, ale mechanizmy rozgrywki są dwuwymiarowe i przez większość czasu po prostu przemy naprzód, w prawą stronę ekranu, mordując wszystkich, którzy odważą się nam stanąć na drodze. Wszystko to ukazane jest w atrakcyjnej oprawie graficznej, oddającej klimat mrocznego uniwersum Warhammera 40,000, a dodatkową atrakcją są starcia z potężnymi bossami.

Tym, co wyróżnia Warhammer 40,000: Carnage jest fakt, że gra w rzeczywistości wcale nie koncentruje się na bezpośredniej walce, ale na systemie rozwoju bohatera. O skuteczności Kosmicznego Marine decydują bowiem głównie jego umiejętności oraz ekwipunek, a autorzy przygotowali zatrzęsienie opcji w tych kwestiach – jedna konfiguracja nie wystarczy na wszystkie wyzwania, więc podczas zabawy cały czas musimy eksperymentować ze znajdywaniem właściwych kombinacji. Wszystko to w sumie daje znacznie wolniejszą i bardziej skomplikowaną grę, która oferuje o wiele więcej głębi niż typowe zręcznościówki

Warhammer 40,000: Carnage – ta gra nie przynosi marce wstydu

PLUSY:
  • Świetny oddany klimat mrocznego uniwersum;
  • Czytelna i efektowana oprawa graficzna;
  • Brutalne i satysfakcjonujące mechanizmy walki;
  • Bogaty system rozwoju, zarówno postaci jak i sprzętu.
MINUSY:
  • Powtarzalność schematów ataków wrogów może z czasem nudzić.

Mroczne uniwersum Warhammera 40,000 nie ma szczęścia do mobilnych adaptacji i wiele gier korzystających z tej marki przynosi jej wręcz ujmę. Od czasu do czasu otrzymujemy jednak produkcję, która potrafi zrobić dobry użytek z licencji i poprzeć to solidnymi mechanizmami rozgrywki. Taka właśnie sztuka udała się autorom Warhammer 40,000: Carnage.

Gra podąża ścieżkami wytyczonymi przez klasyczne strzelankowe platformówki, pokroju serii Contra i Metal Slug. Nie jest to tradycyjna forma adaptacji tej licencji, ale pasuje do klimatu tego świata i przede wszystkim pozwala poczuć, jak to jest być Kosmicznym Marine. Kierowany przez nas wojownik to prawdziwa maszyna do zabijania i gra umożliwia nam docenienie w pełni jego potęgi. Mordowanie hord wrogów zapewnia masę frajdy, a jednocześnie ilość rzucanych przeciwko nam wrogów sprawia, że gra nie jest zbyt łatwa.

Cała zabawa obraca się wokół bardzo dopracowanego systemu rozwoju. Ekwipunek i statystyki mają ogromny wpływ na przebieg starć, a chęć ich ulepszania skutecznie motywuje do kontynuowania walki. Problemem jest to, że całość zaprojektowano tak, abyśmy musieli wszystkie plansze przechodzić wielokrotnie. Każde podejście oferuje nowe, cięższe wyzwania, ale autorzy nie opracowali żadnego sensownego systemu, który różnicowałby schematy ataków wrogów. W rezultacie zbyt często nowe potyczki są identyczne z poprzednimi, a jedyną różnicą są lepsze statystyki uczestników boju.

Wada ta nie przekreśla jednak całej gry. Pozostałe jej elementy, poczynając od mechanizmów walki, poprzez system rozwoju, aż po grafikę są bardzo wysokiej jakości. Wszystko to czyni Warhammer 40,000: Carnage pozycją obowiązkowa dla fanów marki, jak również produkcją, która powinna przypaść do gustu osobom szukającym po prostu dobrej gry akcji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Warhammer 40,000: Carnage

Wymagania wiekowe Warhammer 40,000: Carnage

12+

TOP 3 najlepsze mobilne gry w uniwersach Warhammera
TOP 3 najlepsze mobilne gry w uniwersach Warhammera

wiadomość12 lutego 2015

Przed Wami czwarta odsłona naszego nowego cyklu krótkich artykułów, w których rekomendujemy godne polecenia produkcje mobilne. Tym razem omawiamy najlepsze produkcje osadzone w uniwersach marki Warhammer.

Warhammer 40,000: Carnage – nowa postać, broń i misje wraz z aktualizacją Dark Angel
Warhammer 40,000: Carnage – nowa postać, broń i misje wraz z aktualizacją Dark Angel

wiadomość17 lipca 2014

Warhammer 40,000: Carnage doczekał się solidnej aktualizacji. Dark Angel Chapter Pack oferuje nowego bohatera (Kosmicznego Marine z zakonu Dark Angels), broń (Plasma Gun), misje oraz masę dodatkowego wyposażenia. Aby odblokować update, trzeba jednak zapłacić 30 sztuk złota.

Warhammer 40,000: Carnage, Qvadriga, The Walking Dead: Season Two – przegląd najlepszych gier czerwca na Androida
Warhammer 40,000: Carnage, Qvadriga, The Walking Dead: Season Two – przegląd najlepszych gier czerwca na Androida

wiadomość7 lipca 2014

W przeglądzie najlepszych czerwcowych produkcji na Androida omawiamy m.in. strategie Boom Beach i Qvadriga, turowe RPG Angry Birds Epic, platformówki Castle of Illusion Starring Mickey Mouse i Warhammer 40,000: Carnage oraz przygodówkę The Walking Dead: Season Two.

Warhammer 40,000: Carnage – walki Kosmicznych Marines z orkami trafiły na Androida
Warhammer 40,000: Carnage – walki Kosmicznych Marines z orkami trafiły na Androida

wiadomość18 czerwca 2014

Studio Roadhouse Games wypuściło androidową wersję Warhammer 40,000: Carnage, czyli mobilnej gry akcji, która w maju zebrała bardzo dobre recenzje w wersji na iOS.

iOS
AND