Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOS
Okładka Warhammer 40,000: Armageddon (PC)
OkładkaWarhammer 40,000: Armageddon (PC)

Warhammer 40,000: Armageddon

Osadzona w popularnym uniwersum science-fiction turowa strategia wojenna, za której powstanie odpowiada specjalizujące się w produkcjach dla rasowych strategów studio Slitherine.

Strategiczne | science fiction | turowe | Warhammer 40,000

Warhammer 40,000: Armageddon Premiera

26lis2014

PC

19cze2015

iOS

Warhammer 40,000: Armageddon to turowa strategia wojenna osadzona w uniwersum popularnego figurkowego bitewniaka. Grę opracowało studio Slitherine.

Kampania rozgrywa się na przestrzeni ponad trzydziestu misji oraz dodatkowych pięciu treningowych scenariuszy. Opowieść jest do pewnego stopnia nieliniowa, a podjęte decyzje mogą zmienić bieg wydarzeń i skierować nas na alternatywne mapy. Fabuła opowiada o wojnie między dwiema frakcjami. W skład pierwszej z nich wchodzą Kosmiczni Marines z zakonów Ultramarines, Blood Angels i Salamanders wspomagani przez żołnierzy gwardii imperialnej z legionu Armageddon Steel. Drugą stroną konfliktu są armie orków dowodzone przez Ghazghkulla Thraka. Kampania pozwala rozegrać całą wojnę o planetę Armageddon – od lądowania na jej powierzchni armii zielonoskórych, aż po ostateczne zwycięstwo Imperium.

W Warhammer 40,000: Armageddon znalazło się ponad sto typów jednostek. Każda z nich posiada własne atrybuty i umiejętności, opisane w ramach dwudziestu współczynników. Autorzy przygotowali rozbudowany taktycznie system walki, który bierze pod uwagę takie aspekty jak ukształtowanie terenu, pogoda oraz morale uczestników bitew. Nie zabrakło elementów RPG - między bitwami możemy rozwijać umiejętności postaci oraz ulepszać ich ekwipunek. Zabawę rozbudowuje zestaw narzędzi moderskich, pozwalających na łatwe tworzenie nowych misji.

Gra nie oferuje opcji zagrania orkami w kampanii, możemy nimi za to pokierować w trybie multiplayer. Rozgrywki sieciowe toczone są oddzielnych mapach, zaprojektowanych specjalnie z myślą o potyczkach między graczami.

Ostatnia modyfikacja 5 sierpnia 2014

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Warhammer 40,000: Armageddon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Warhammer 40,000: Armageddon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Pentium 4 1.8 GHz/AMD Athlon XP 1.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 8800 GT/Radeon 3850 lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
Apple iOS

Apple iOS

  • Wymagania sprzętowe:
  • iPad
PC
iOS