Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2014, 12:18

autor: luckie

Wieści ze świata (Tropico 5, World of Warcraft: Warlords of Draenor, Warhammer 40,000: Armageddon) 5/8/14

Dziś piszemy o zakazie wydania gry Tropico 5 w Tajlandii, evencie związanym z World of Warcraft: Warlords of Draenor oraz zapisach do beta-testów Warhammer 40,000: Armageddon. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Oferta dnia (do godziny 19:00 w środę):

  1. Killer is Dead - Nightmare Edition – obniżka 40% – 11,99 euro (ok. 50 zł), WWW

Oferty tygodniowe (do godziny 19:00 w poniedziałek) – obniżka cen 60 tytułów, WWW

Tropico 5

Tropico 5 nie spodobało się władzom Tajlandii - Wieści ze świata (Tropico 5, World of Warcraft: Warlords of Draenor, Warhammer 40,000: Armageddon) 5/8/14 - wiadomość - 2014-08-05
Tropico 5 nie spodobało się władzom Tajlandii

Firma Kalypso Media poinformowała, że Tropico 5 nie przeszło przez sito cenzury w Tajlandii, wobec czego nowa gra studia Haemimont Games nie zostanie tam wydana. Lokalna komisja nadzorująca treści filmów i gier wideo (Board of Film and Video Censors) wystosowała oświadczenie, że w obecnej sytuacji część zawartości gry jest niestosowna. Najpewniej chodzi tu o tematykę produkcji, w prześmiewczy sposób traktującej o dyktaturze w fikcyjnej republice bananowej. Niedoszły dystrybutor Tropico 5 w Tajlandii, firma New Era, postanowił nie odwoływać się od tej decyzji. W ubiegłym miesiącu junta wojskowa, panująca w Tajlandii od maja bieżącego roku, wydała zakaz „złośliwej” krytyki NCPO (National Council for Peace and Order) w mediach.

Star Citizen

Zbiórka społecznościowa na rzecz Star Citizen sięgnęła 49 milionów dolarów. Zgodnie ze zwyczajem, w nagrodę za osiągnięcie kolejnego progu finansowego studio Cloud Imperium Games wprowadzi do gry interesującą roślinę, która zakwita raz na sto lat. Tym samym został już tylko niewielki krok do kolejnego dużego celu finansowego. Po zgromadzeniu 50 milionów dolarów, twórcy podejmą współpracę z zawodowymi lingwistami w celu stworzenia trzech oryginalnych języków obcych cywilizacji.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Blizzard zaprasza na specjalny event związany z Warcraftem
Blizzard zaprasza na specjalny event związany z Warcraftem

W przyszłym tygodniu, 14 sierpnia, studio Blizzard Entertainment planuje specjalny event dla fanów World of Warcraft, podczas którego dojdzie do ujawnienia daty premiery dodatku Warlords of Draenor. Przy tej okazji po raz pierwszy obejrzymy filmowe wprowadzenie do fabuły rozszerzenia, a znając dotychczasowe komputerowe animacje gier Blizzarda, jest na co czekać. Ponadto zostanie wtedy pokazany pierwszy odcinek mini-serialu Lords of War osadzonego w uniwersum Warcrafta. Transmisję na żywo z Los Angeles będzie można obejrzeć w czwartek o 18:30 (stream będzie dostępny na oficjalnej stronie gry).

ORION: Prelude

Pracujące nad ORION: Prelude studio Spiral Game Studios zostanie zamknięte, a sam tytuł oraz wszelkie marki należące do zespołu przejmie firma TREK Industries. Fani nie muszą się jednak martwić o losy produkcji, gdyż ta zostanie wydana zgodnie z planem. Co więcej, posiadacze ORION: Dino Horde na Steamie otrzymają za darmo aktualizację gry do wersji Prelude. Dodatkowo, wszyscy nabywcy ORION: Dino Horde będą mogli wypróbować ORION: Prelude Multiplayer Beta począwszy od 15 sierpnia 2014 roku.

Warhammer 40,000: Armageddon

Na oficjalnej stronie wydawcy gry strategicznej Warhammer 40,000: Armageddon rozpoczęto zapisy do bety. Wyrażenie chęci uczestnictwa wcale jednak nie gwarantuje udziału w testach – twórcy piszą o „garstce szczęśliwców”, którzy zostaną wyselekcjonowani, by pomóc studiu The Lordz Games w dokonaniu ostatnich szlifów. Warhammer 40,000: Armageddon zadebiutuje na PC przed końcem roku.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Green City
  2. Oort Online
  3. Bedlam The Game
  4. Warhammer 40,000: Armageddon
  5. Deep Space Settlement
  6. TOXIKK
  7. Breach & Clear: Deadline

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Mortal Kombat X dziennik dewelopera - Raiden
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warhammer 40,000: Armageddon

Warhammer 40,000: Armageddon