Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2014, 11:58

autor: Draug

EA Access nie będzie wymagało wykupienia Xbox Live Gold

Firma Electronic Arts poinformowała, że zapowiedziany niedawno program abonamentowy EA Access, zarezerwowany dla posiadaczy konsoli Xbox One, nie będzie wymagał posiadania subskrypcji Xbox Live Gold (przynajmniej dopóki nie zechcemy zagrać w trybie multiplayer).

Kilka dni temu firma Electronic Arts zapowiedziała program abonamentowy EA Access dla użytkowników konsoli Xbox One. Już na starcie podano sporo szczegółów na temat usługi, jednak brakowało wśród nich jednej ważnej informacji – czy do korzystania z programu okaże się konieczne posiadanie wykupionej subskrypcji Xbox Live Gold. Wczoraj „elektronicy” uzupełnili wiadomości na temat omawianego programu, powiadamiając wszystkich zainteresowanych, że abonament Gold nie będzie warunkiem niezbędnym do cieszenia się grami zapewnianymi przez EA Access. Jednak dotyczy to wyłącznie rozgrywki w trybie jednoosobowym – aby radować się multiplayerem w produkcjach uruchamianych dzięki omawianej usłudze, wykupienie Xbox Live Gold stanie się niezbędne, zgodnie z podstawowymi regułami dotyczącymi użytkowania Xboksa One.

Czy EA Access wyznaczy nowy trend, za którym podążą inne duże koncerny wydawnicze?
Czy EA Access wyznaczy nowy trend, za którym podążą inne duże koncerny wydawnicze?
Wybrane gry dostępne w wersji trial po uruchomieniu EA Access:
  • Dragon Age: Inkwizycja
  • FIFA 15
  • Madden NFL 15
  • NBA Live 15
  • NHL 15

Przypomnijmy, że EA Access będzie kosztowało 4,99 dolara (ok. 15 zł) miesięcznie i tylko 30 dolarów (ok. 90 zł) rocznie. Opłacając regularnie abonament, otrzymamy nieograniczony dostęp do „Krypty EA”, czyli biblioteki starszych tytułów wydanych przez Electronic Arts, 10-procentowy rabat na zakup najnowszych tytułów (jak również DLC do nich), a także możliwość pobrania gry nabytej w pre-orderze w ograniczonej edycji próbnej (trial) na tydzień przed jej premierą, z opcją błyskawicznego odblokowania pełnej wersji w momencie rynkowego debiutu tytułu.

Obecnie EA Access pozostaje w fazie zamkniętych beta testów, których uczestnicy mogą cieszyć się czterema tytułami – są to Battlefield 4, FIFA 14, Madden NFL 25 i Peggle 2. Do powszechnego użytku omawiana usługa ma zostać oddana jeszcze przed końcem sierpnia tego roku (początkowo tylko w kilkunastu krajach, gdzie oficjalnie można nabyć Xboksa One). Dostęp do niej będzie można wykupić przede wszystkim za pośrednictwem sklepu Xbox Live.

A gdyby ktoś jeszcze zastanawiał się, dlaczego EA Access nie zmierza również na PlayStation 4, to odsyłam do wiadomości na temat oświadczenia wystosowanego przez firmę Sony, które głosi, że omawiany program został odrzucony przez japońskiego giganta, bo „nie stanowiłby dla posiadaczy konsoli PlayStation odzwierciedlenia wysokiej jakości”.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.