Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2014, 17:59

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Sony: EA Access jest niewystarczająco dobry

EA Access to nowy program abonamentowy tworzony z myślą o posiadaczach Xbox One, dzięki któremu – po uiszczeniu stosownych opłat – gracze mają nieograniczony dostęp do starszych produkcji wydanych przez EA czy też zniżek na nowe gry. Zastanawiający wydawał się fakt, że ze wspomnianej usługi nie będą mogły korzystać osoby wyposażone w konsole PlayStation. Sony ujawniło, że EA Access jest po prostu niewystarczająco dobry.

EA Access nie spełnia wymagań Sony, dlatego też nie będą mogli z niego korzystać posiadacze konsoli PlayStaton 4. - Sony: EA Access jest niewystarczająco dobry - wiadomość - 2014-07-30
EA Access nie spełnia wymagań Sony, dlatego też nie będą mogli z niego korzystać posiadacze konsoli PlayStaton 4.

Na temat EA Access – programu abonamentowego, który już wkrótce udostępniony zostanie graczom ze Stanów Zjednoczonych i Europy - pisaliśmy na łamach naszego serwisu wczoraj. Dowiedzieliśmy się wielu interesujących szczegółów na temat tej usługi, jednak zastanawiający wydawał się wówczas fakt, iż wspomniana inicjatywa lojalnościowa tworzona jest wyłącznie z myślą o posiadaczach konsoli Xbox One. Dopiero dzisiaj, dzięki serwisowi GameInformer, poznaliśmy oficjalne stanowisko Sony w tej sprawie i tym samym dowiedzieliśmy się, że EA Access najzwyczajniej w świecie nie spełnia wymagań japońskiego giganta.

Okazuje się, że firma Sony oceniła abonamentowową ofertę związaną z Access i doszła do wniosku, iż wspomniana platforma nie oferuje ich klientom wystarczająco wysokich pod względem jakości usług. W e-mailu wysłanym do redakcji GameInformera możemy przeczytać, że liczba osób korzystających z PlayStation Plus wzrosła o ponad 200% od czasu premiery konsoli PlayStation 4. Jest to dla szefostwa japońskiego producenta jednoznaczny znak, że gracze szukają takiej platformy społecznościowej związanej z grami wideo, która za niewiekie pieniądze zaoferuje wiele interesujących usług tworzonych z myślą o różnych urządzeniach. „Nie uważamy, aby płacenie 5 dolarów miesięcznie dla tego konkretnego programu EA stanowiłoby dla posiadaczy konsoli PlayStation odzwierciedlenie wysokiej jakości.”

Wszystko wskazuje zatem na to, że przynajmniej na razie posiadacze konsol PS4 nie powinni liczyć na możliwości skorzystania z możliwości oferowanych przez EA Access. Niewykluczone jednak, że za jakiś czas – kiedy sama usługa dostatecznie mocno się rozwinie i znajdzie swoich wielbicieli – Sony udostępni wspomniany program lojalnościowy także swoim subskrybentom.

EA Access to usługa lojalnościowa obarczona koniecznością wykupienia comiesięcznej subskrypcji za niecałe 5 dolarów. Platforma ta umożliwi dostęp do starszych gier wspomnianego wydawcy, jak również wersji testowych niektórych produkcji, a także różnego rodzaju zniżek. Data oficjalnego startu programu, jak również wysokość abonamentu na Starym Kontynencie, mają zostać ujawnione wkrótce. Więcej na ten temat dowiecie się, zaglądając do tej wiadomości autorstwa Endera.