Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2014, 19:09

autor: Ender

Destiny – w testach beta wzięło udział ponad 4,5 miliona graczy

Studio Bungie z dumą ogłosiło, że w odbywających się w tym miesiącu testach beta gry Destiny wzięło udział ponad 4,5 miliona graczy z całego świata, którzy korzystali z konsol PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One oraz Xbox 360.

Według twórców gry, testy beta okazały się ogromnym sukcesem - Destiny – w testach beta wzięło udział ponad 4,5 miliona graczy - wiadomość - 2014-07-30
Według twórców gry, testy beta okazały się ogromnym sukcesem

Zamknięte testy beta gry Destiny, a więc pierwszej części nowej serii FPS-ów studia Bungie, zakończyły się w minioną niedzielę. Od 17 lipca mogli wziąć w nich udział posiadacze PlayStation 3 i PlayStation 4, którzy złożyli zamówienia przedpremierowe na tytuł. Kilka dni później dołączyli do nich także właściciele pre-orderów na konsolach Xbox One i Xbox 360. Tuż przed zamknięciem testów, a więc 25 lipca, zostały one otworzone na wszystkich platformach dla każdego chętnego gracza z abonamentem PlayStation Plus lub Xbox Live Gold. Bungie i Activision podsumowały właśnie całą akcję, ogłaszając ją wielkim sukcesem i podając robiące wrażenie statystki.

Według deweloperów, w testach wzięło udział w sumie ponad 4,5 miliona graczy (dokładnie 4 638 937 osób). Twórcy przyznają, że liczba ta znacząco przekroczyła ich wstępne założenia. Beta Destiny okazała się największym tego typu przedsięwzięciem na konsolach, które związane jest z zupełnie nową marką i serią. Przedstawiciel studia Bungie dodaje:

Popularność bety przekroczyła nasze wszystkie oczekiwania, a opinie graczy, które otrzymaliśmy w czasie jej trwania, okazały się bezcenne. Nie możemy w pełni wyrazić naszej wdzięczności społeczności fanów, która przyjęła grę z otwartymi rękoma. W najbliższych tygodniach będziemy ciężko pracować, aby podczas premiery Destiny sprostało ogromnym oczekiwaniom.

Najnowsze dzieło studia Bungie Software zadebiutuje na światowym rynku (również polskim) 9 września bieżącego roku. Strażnikami ostatniego miasta na Ziemi zostaną posiadacze poprzedniej (Xbox 360, PlayStation 3) jak i obecnej generacji konsol (Xbox One, PlayStation 4). Oprócz tego istnieje także szansa, że po premierze tych wydań swoją wersję Destiny otrzymają także właściciele komputerów PC.

  1. Destiny - kompendium wiedzy
  2. Testujemy betę Destiny – czy dla tej strzelanki pecetowcy kupią konsole?
  3. Oficjalna strona gry Destiny