Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2014, 09:31

autor: Góral

Destiny - beta dostępna dla wszystkich do 27 lipca

Na kilka dni przed zakończeniem zamkniętej bety, studio Bungie postanowiło umożliwić dostęp do testów strzelanki wszystkim zainteresowanym osobom. W związku z tym, do 27 lipca można bawić się nową produkcją twórców serii Halo bez konieczności posiadania specjalnego klucza.

Studio Bungie, poinformowało w serwisie społecznościowym Twitter, że trwające od kilku dni zamknięte testy strzelanki Destiny, do 27 lipca dostępne są dla wszystkich zainteresowanych. Deweloper zdecydował się na taki ruch, by lepiej przetestować wyczekiwany projekt. Pisząc w skrócie, jeżeli nie załapaliście się wcześniej na jeden z kodów, to obecnie możecie włączyć konsolę i pobrać odpowiedni plik z PlayStation Store / Xbox Live bez posiadania klucza dodawanego do zamówień przedpremierowych. Pamiętajcie jednak, że użytkownicy Xboksów muszą mieć wykupiony złoty abonament, by cieszyć się betą, a w przypadku wersji na urządzenia marki PlayStation do korzystania z wszystkich funkcji wymagana jest subskrypcja PlaySation Plus.

Bungie zaprasza wszystkich graczy do wzięcia udziału w testach gry Destiny.
Bungie zaprasza wszystkich graczy do wzięcia udziału w testach gry Destiny.
Destiny w skrócie:
  • Gatunek: FPS z naciskiem na multiplayer
  • Deweloper: studio Bungie
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3
  • Data premiery: 9 września 2014 roku

Premiera Destiny odbędzie się 9 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360 i PlayStation 3. W dalszym ciągu niepewna jest wersja dla komputerów osobistych. Twórcy jakiś czas temu stwierdzili, że gra zdecydowanie sprawdziłaby się na popularnych „blaszakach”, jednak na razie o konwersji nie ma mowy, gdyż kolejna platforma sprzętowa wpłynęłaby negatywnie na proces produkcji. W związku z tym, do czasu premiery konsolowych wersji raczej nie ma co liczyć na konkrety w tej sprawie.

Bungie to jeden z najważniejszych deweloperów gier wideo. Studio powstało w 1991 roku, by w 2000 roku przejść pod skrzydła koncernu Microsoft. Zespół znany jest przede wszystkim z serii gier FPS Halo. Kolejne odsłony przygód Master Chiefa są motorami napędowymi konsol marki Xbox, sprzedając się w milionowych nakładach. Obecnie Bungie związane jest umową z firmą Activision, na mocy której w najbliższych latach zajmować ma się rozwojem marki Destiny.