Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2014, 09:23

autor: Draug

Twitch kupiony przez Google za miliard dolarów?

Serwis VentureBeat poinformował, że serwis Twitch został ostatecznie kupiony przez YouTube (należący do firmy Google) za około miliard dolarów. Wiadomość pochodzi od anonimowych źródeł bliskich sprawie – uczestnicy rzekomej transakcji nie skomentowali tych doniesień.

Serwis VentureBeat donosi, że domniemana transakcja między firmami Twitch i Google, o której po raz pierwszy zrobiło się głośno w maju tego roku, doszła do skutku. Pierwszy z wymienionych podmiotów miałby zostać wykupiony przez YouTube (który jest własnością Google) za około miliard dolarów. Źródłem tej wiadomości są anonimowe źródła bliskie sprawie, do których dotarło VentureBeat – sami uczestnicy transakcji nie odpowiadają na prośby o skomentowanie omawianych doniesień. Redaktorzy wspomnianego serwisu spodziewają się, że zarówno Twitch, jak i Google/YouTube wydadzą jakieś oficjalne oświadczenie na ten temat podczas imprezy GamesBeat 2014 (organizowanej przez VentureBeat), która odbędzie się w dniach 15-16 września w San Francisco.

Czyżby w niedalekiej przyszłości miał nastąpić koniec Twitcha, jakiego znaliśmy do tej pory? - Twitch kupiony przez Google za miliard dolarów? - wiadomość - 2014-07-25
Czyżby w niedalekiej przyszłości miał nastąpić koniec Twitcha, jakiego znaliśmy do tej pory?

Transakcja – o ile faktycznie do niej doszło – oznacza prawdopodobnie, że nastąpi sprzężenie serwisów Twitch i YouTube, mające na celu powołanie jednego, niepodzielnie panującego imperium w sferze strumieniowania zapisów rozgrywki z gier i innych tego typu usług. Jak wiadomo, nawet osobno oba wymienione serwisy są gigantami – według danych przytoczonych przez VentureBeat, Twitch ma ponad 50 milionów aktywnych użytkowników każdego miesiąca, oglądających ponad 200 milionów godzin materiałów wideo, natomiast z YouTube korzysta miesięcznie miliard ludzi na całym świecie. Warto jeszcze wspomnieć, że Google ma jakoby dołożyć starań, aby firmy, które w ostatnim czasie zainwestowały pieniądze w Twitch, nie wyszły stratne na posunięciu giganta, jako że oferuje on udziałowcom pokaźne rekompensaty, wielokrotnie przekraczające zainwestowane kwoty.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.