Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 lipca 2014, 09:14

autor: Adrian Werner

Traps n’ Gemstones – klimatyczna retro platformówka zadebiutowała na urządzeniach mobilnych

Studio Donut Games wypuściło grę Traps n’ Gemstones, czyli platformówkę typu metroidvania, w której wcielamy się w poszukiwacza przygód w stylu Indiany Jonesa. Produkcja dostępna jest na mobilne systemy iOS, Android i Windows Phone.

Niecałe dwa tygodnie temu pisaliśmy o ujawnieniu przez studio Donut Games projektu Traps n' Gemstones, czyli obiecującej platformówki należącej do kategorii określanej powszechnie mianem „metroidvania”. Nie musieliśmy czekać długo na premierę, gdyż gra właśnie trafiła do sprzedaży na urządzenia mobilne z systemami iOS, Android oraz Windows RT/8.

  1. Traps n' Gemstones w App Store (11 zł)
  2. Traps n' Gemstones w Google Play (19 zł)
  3. Traps n' Gemstones w Windows Store (16 zł)

W grze wcielamy się w poszukiwacza przygód w stylu Indiany Jonesa, który przybywa do Egiptu w celu odkrycia sekretów starożytnego grobowca. Budowla ta jest olbrzymia i składają się na nią setki rozległych korytarzy, grot oraz ukrytych przejść. Przedarcie się przez ten labirynt nie będzie należało do łatwych zadań, gdyż spokojnego spoczynku zmarłych pilnują liczni strażnicy oraz śmiercionośne pułapki.

Traps n' Gemstones to tradycyjna dwuwymiarowa platformówka, więc zabawa polega głównie na eksplorowaniu poziomów, skakaniu z platformy na platformę, walce z przeciwnikami oraz omijaniu pułapek. Po drodze można uzbierać także tony złota i drogocennych kamieni. Autorzy zaprojektowali swoje dzieło w stylu metroidvania, co oznacza, że struktura poziomów jest w dużym stopniu otwarta. Wiele sekcji początkowo jest niedostępna i powrócimy do nich dopiero po zdobyciu nowych umiejętności i przedmiotów.

Całość ukazana jest w atrakcyjnej dwuwymiarowej grafice, która wykonana została w stylu przywołującym na myśl starsze produkcje, ale jednocześnie autorzy nie postawili na duże piksele i wykonali wszystkie elementy w przyjemnej dla oka wysokiej rozdzielczości. Jeszcze lepsza jest oprawa dźwiękowa, która pełna jest wpadających w ucho kawałków, skutecznie wywołujących fale nostalgii u starszych graczy.

Warto na koniec wspomnieć, że Traps n' Gemstones to kolejna produkcja, która reklamowana jest jako gra premium, co oznacza, że płacimy raz za zakup aplikacji, a potem nie ma już żadnych, nawet opcjonalnych, mikropłatności.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.