Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2014, 19:33

autor: Góral

Homefront: The Revolution w rękach Deep Silver; prace trwają

Homefront: The Revolution, wyczekiwana strzelanka FPP od studia Crytek UK, przeszła w ręce firmy Deep Silver. Dalszą produkcją gry zajmie się nowo powstałe studio Deep Silver Dambuster. Niestety nie zdradzono żadnych innych informacji.

Homefront: The Revolution - Deep Silver wygrało walkę o nową strzelankę. - Homefront: The Revolution w rękach Deep Silver. Nad grą pracuje nowe studio - wiadomość - 2014-07-30
Homefront: The Revolution - Deep Silver wygrało walkę o nową strzelankę.
Homefront: The Revolution w skrócie:
  • Gatunek: strzelanka FPP
  • Deweloper: wcześniej Crytek UK, a obecnie Deep Silver Dambuster Studios
  • Platformy sprzętowe: Xbox One, PlayStation 4, PC
  • Data premiery: 2015 rok

Od jakiegoś czasu w Internecie krążyły wieści dotyczące kłopotów finansowych firmy Crytek. Sytuacja była tym bardziej nieciekawa, że w tarapaty popadł także zespół pracujący nad ciekawie zapowiadającą się strzelanką Homefront: The Revolution. Doszło nawet do tego, że z posady zrezygnował szef dewelopera, a prace zostały ponoć wstrzymane. Dziś otrzymaliśmy kolejne potwierdzenie słabej kondycji niemieckiej firmy, gdyż Koch Media, do którego należy wydawca Deep Silver, poinformowało, że nabyło prawa do marki Homefront, a co za tym idzie także do gry Homefront: The Revolution. Od teraz produkcją FPS-a zajmować będzie się nowo powstałe studio Deep Silver Dambuster z siedzibą w angielskim mieście Nottingham. Nie zdradzono niestety żadnych szczegółów transakcji, ani planów dotyczących dalszego dewelopingu gry.

Z jednej strony to dobrze, że projekt nie został porzucony. Z drugiej, nagła zmiana dewelopera może negatywnie odbić się na jakości produkcji. Obecnie to jednak jedna wielka niewiadoma i musimy poczekać na konkretne informacje w tej sprawie. Kto wie, może się jeszcze okazać, że w Deep Silver Dambuster Studios pracują byli twórcy z Crytek UK? Czekamy na dalsze wyjaśnienia.

Homefront: The Revolution w rękach Deep Silver. Nad grą pracuje nowe studio - ilustracja #2Deep Silver to brytyjska firma założona w 2002 roku, zajmująca się wydawaniem gier wideo oraz ich produkcją. Obecnie pod jej skrzydłami pracują trzy ekipy - Deep Silver Volition, Deep Silver Fishlabs oraz Deep Silver Dambuster Studios. Do najsłynniejszych marek wydawcy należą serie Dead Island, Metro, Sacred, Saints Row oraz Risen.