Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 lipca 2014, 20:00

autor: Ender

The Vanishing of Ethan Carter – próbka głosu głównego bohatera, nowy screen i informacje o pracach nad grą

Twórcy gry The Vanishing of Ethan Carter, produkowanej przez polskie studio The Astronauts, ujawnili pierwszą próbkę głosu głównego bohatera. Przedstawili również nowy screen i poinformowali o stanie prac nad tytułem.

Nowy screen z gry. Produkcja korzysta ze zmodyfikowanego silnika Unreal Engine 3 - The Vanishing of Ethan Carter – próbka głosu głównego bohatera i nowy screen - wiadomość - 2014-07-30
Nowy screen z gry. Produkcja korzysta ze zmodyfikowanego silnika Unreal Engine 3

W czerwcu informowaliśmy o prezentacji pierwszego pełnowymiarowego trailera gry The Vanishing of Ethan Carter, za której powstanie odpowiada polskie studio The Astronauts. Twórcy podzielili się dziś krótką próbką głosu głównego bohatera produkcji, którą możemy odsłuchać na oficjalnym blogu. Według zapewnień, nazwisko aktora wcielającego się tę rolę powinniśmy poznać wkrótce. Kilka dni wcześniej, deweloperzy zaprezentowali również kolejny screen, przedstawiający jedną z leśnych lokacji, którą możecie zobaczyć powyżej.

Warto dodać, że na twitterowym koncie należącym do Adriana Chmielarza, a więc założyciela i szefa The Astronauts, pojawiła się informacja o tym, że The Vanishing of Ethan Carter wyszedł właśnie ze stadium alfy. Produkcja ma być już w pełni grywalna, od początku do samego końca. Twórcy będą w tej chwili dopracowywać detale i usuwać najpoważniejsze błędy tak, by zdążyć przed planowaną premierą, którą wstępnie wyznaczono na trzeci kwartał tego roku.

The Vanishing of Ethan Carter będzie trójwymiarową grą przygodową z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Źródłami inspiracji dla twórców produkcji były twórczość z nurtu weird fiction, pulpowe horrory oraz opowiadania grozy z początków ubiegłego stulecia. Osią napędową historii jest tytułowe tajemnicze zaginięcie Ethana Cartera, małego chłopca, który najprawdopodobniej został porwany przez nieznanych sprawców. Na jego trop stara się wpaść główny bohater gry – Paul Prospero, prywatny detektyw posiadający zdolności paranormalne. The Vanishing of Ethan Carter ma zaoferować nam rozległy, otwarty świat, przeznaczony do swobodnej eksploracji. W przygotowaniu znajduje się jedynie wersja PC, ale twórcy nie wykluczają wydania w przyszłości edycji na inne platformy sprzętowe.

  1. Próbka głosu Paula Prospero na blogu The Astronauts
  2. The Vanishing of Ethan Carter - czy polski horror wstrząśnie grami przygodowymi?
  3. The Vanishing of Ethan Carter - Adrian Chmielarz o swojej nowej grze
  4. Oficjalna strona internetowa studia The Astronauts i gry The Vanishing of Ethan Carter