Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2014, 22:26

autor: Ender

The Vanishing of Ethan Carter – pierwszy trailer polskiej przygodówki

Producenci z polskiego studia The Astronauts opublikowali pierwszy trailer gry The Vanishing of Ethan Carter. Na filmie zobaczymy przede wszystkim lokacje przygotowane na potrzeby gry, które wygenerowane zostały dzięki zmodyfikowanemu silnikowi Unreal Engine 3.

The Vanishing of Ethan Carter, zapowiedziany oficjalnie w lutym ubiegłego roku, doczekał się pierwszego pełnowymiarowego trailera. Został on opublikowany na oficjalnym blogu polskiego studia The Astronauts, założonego przez Adriana Chmielarza, a więc legendarną postać w rodzimej branży gier. Według twórców, trwający prawie dwie minuty film ma wprowadzić nas w klimat produkcji oraz przedstawić przygotowane na jej potrzeby lokacje, które stworzono dzięki zmodyfikowanej wersji silnika Unreal Engine 3. Klip pokazuje nam również dwie tajemnicze postacie, w tym starszego mężczyznę, który pojawił się już na grafikach promocyjnych tytułu oraz w jego pierwszym teaserze.

The Vanishing of Ethan Carter będzie trójwymiarową grą przygodową z akcją przedstawioną z perspektywy pierwszej osoby. Źródłami inspiracji dla twórców produkcji były twórczość z nurtu weird fiction, pulpowe horrory oraz opowiadania grozy z początków ubiegłego stulecia. Osią napędową historii jest tytułowe tajemnicze zaginięcie Ethana Cartera, małego chłopca, który najprawdopodobniej został porwany przez nieznanych sprawców. Na jego trop stara się wpaść główny bohater gry – Paul Prospero, prywatny detektyw posiadający zdolności paranormalne. The Vanishing of Ethan Carter ma zaoferować nam rozległy, otwarty świat, przeznaczony do swobodnej i niespiesznej eksploracji. Premiera tytułu planowana jest na trzeci kwartał tego roku. W przygotowaniu znajduje się jedynie wersja PC, ale twórcy nie wykluczają wydania w przyszłości edycji na inne platformy sprzętowe.

  1. The Vanishing of Ethan Carter - czy polski horror wstrząśnie grami przygodowymi?
  2. The Vanishing of Ethan Carter - Adrian Chmielarz o swojej nowej grze
  3. Oficjalna strona internetowa studia The Astronauts i gry The Vanishing of Ethan Carter