Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2015, 20:20

autor: Renox

Zaginięcie Ethana Cartera - darmowa aktualizacja z UE 4 na PC za kilka tygodni

Zgodnie z ujawnionymi informacjami, Zaginięcie Ethana Cartera tworzone z myślą o konsoli PlayStation 4 zadebiutuje w przyszłym tygodniu, 15 lipca. Również pecetowcy otrzymają usprawnioną wersję tego tytułu, jednak zgodnie z najnowszą zapowiedzią, będą oni musieli poczekać kilka tygodni dłużej.

Zaginięcie Ethana Cartera na konsole PS4 zadebiutuje 15 lipca. - Zaginięcie Ethana Cartera - darmowa aktualizacja z UE 4 na PC za kilka tygodni - wiadomość - 2015-07-06
Zaginięcie Ethana Cartera na konsole PS4 zadebiutuje 15 lipca.

Debiutujące we wrześniu zeszłego roku Zaginięcie Ethana Cartera to bez wątpienia piękna gra, która dzięki wykorzystaniu silnika Unreal Engine 3 i wzbogaceniu go o nowe elementy oferuje niemal fotorealistyczną oprawę wizualną. Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że jeszcze przed końcem bieżącego roku spodziewać możemy się debiutu odświeżonej wersji omawianego tytułu – tworzonej przy użyciu silnika Unreal Engine 4 wersji przeznaczonej na konsole PlayStation 4. Teraz wiemy, że osoby wyposażone w najnowszy sprzęt japońskiego producenta nie będą musiały czekać na wspomnianą produkcję zbyt długo. Zginięcie Ethana Cartera w wersji na PS4 zadebiutuje bowiem 15 lipca tego roku, a więc w przyszłym tygodniu. Przedpremierowe zamówienia na tę konkretną edycję już ruszyły – gra kosztuje w sklepie PlayStation Store 71,10 złotych.

Usprawniona wersja tej detektywistycznej produkcji zaoferuje między innymi poprawioną oprawę wizualną (właśnie dzięki wykorzystaniu wspomnianego Unreal Engine 4), lepszą wydajność, jak również usprawniony system zapisywania stanu rozgrywki. Co istotne, z tej nieco odświeżonej odsłony będą mogli również cieszyć się właściciele pecetów. Posiadacze oryginału w wersji na komputery osobiste otrzymają stosowną aktualizację za darmo. Kiedy? Przedstawiciel rodzimego The Austronauts, Adrian Chmielarz, przyznał serwisowi Eurogamer, że dojdzie do tego dopiero za kilka kolejnych tygodni. Deweloperzy muszą bowiem zadbać o takie niuanse jak wsparcie dla różnych proporcji ekranu czy rozszerzone opcje konfiguracyjne, a to w ostatecznym rozrachunku może trochę potrwać. Kiedy poznamy więcej szczegółów w tym temacie, na pewno umieścimy w Serwisie Informacyjnym odpowiednią aktualizację.