Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 lipca 2015, 20:55

autor: Adrian Werner

Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 czerwca - 5 lipca 2015 r.)

Miniony tydzień był dla polskiego rynku gier owocny. Ukazał się jeden godny uwagi rodzimy projekt, poznaliśmy daty konsolowych wersji dwóch popularnych tytułów, a niewielki zespół z Warszawy odniósł sukces w serwisie Kickstarter.

Skradanka Ronin trafiła do sprzedaży. - Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (29 czerwca - 5 lipca 2015 r.) - wiadomość - 2015-07-06
Skradanka Ronin trafiła do sprzedaży.

Witajcie w kolejnym wydaniu naszego cyklu podsumowującego to, co wydarzyło się na polskim rynku gier w minionym tygodniu.

Zapowiedzi wydawnicze

Zaginięcie Ethana Cartera na PlayStation 4

Dowiedzieliśmy się, kiedy ukaże się konwersja na PlayStation 4 gry Zaginięcie Ethana Cartera, czyli przygodówki autorstwa założonego przez Adriana Chmielarza studia The Astronauts. Produkcja trafi na konsolę firmy Sony już 15 lipca tego roku. Będzie ją można kupić w dystrybucji elektronicznej przez usługę PlayStation Store ze ok. 71 złotych.

Nightmares from the Deep: the Cursed Heart na Xboksa One

Znane z popularnych casualowych produkcji rodzime studio Artifex Mundi poinformowało, że pracuje nad przeniesieniem na konsolę Xbox One przygodówki hidden-object zatytułowanej Nightmares from the Deep: the Cursed Heart.

Twórcy obiecują nowy system sterowania dopasowany do padów oraz grafikę w rozdzielczości 1080p i wyświetlaną w 60 klatkach na sekundę. Ponadto dodane zostaną Osiągnięcia. Premiera planowana jest na jesień tego roku.

Warto wspomnieć, że to pierwsza produkcja tego zespołu, która zawita na konsolę Xbox One.

Gry z czasopism

CD-Action

Do kiosków trafił nowy numer magazynu CD-Action. Czasopismo kosztuje 15,99 złotych i dołączono do niego pełne wersje czterech gier:

  1. Spider-Man: Shattered Dimensions
  2. TimeShift
  3. Moebius: Empire Rising
  4. Real Boxing

Wieści

Premiera Ronin na PC, wersje mobilne w drodze

Doczekaliśmy się wreszcie premiery skradankowej platformówki Ronin autorstwa Tomasza Wacławka. Gwiazdą projektu jest nietypowe jak na ten gatunek zastosowanie turowego systemu walki.

Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na PC, ale w drodze są także wydania na konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita oraz urządzenia mobilne z systemem iOS.

Sukces Kickstartera Regalia: Of Men And Monarchs

Sukcesem zakończyła się akcja crowdfunigowa zorganizowana przez polskie studio Pixelated Milk. W ciągu trwającej miesiąc zbiórki w serwisie Kickstarter autorom udało się zgromadzić 60 tysięcy dolarów na wyprodukowanie gry RPG zatytułowanej Regalia: Of Men And Monarchs, która zmierza na pecety oraz konsole PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Gra pozwoli na wcielenie się w szlachcica, który będzie musiał odbudować zrujnowane miasto należące do jego rodziny. Produkcja skoncentruje się na turowych walkach oraz elementach strategii ekonomicznej w postaci zarządzania metropolią. Premiera zaplanowana została na przyszły rok.

Hatred – pojawią się aktualizacje i DLC, jest pomysł na kontynuację

Debiutanckie dzieło polskiego studia Destructive Creations, czyli kontrowersyjna strzelanka Hatred, zebrało słabe recenzje, ale mimo to sprzedaje się na tyle dobrze, że twórcy planują dalsze rozwijanie tej marki.

Wpierw ukażą się aktualizacje, a jesienią ma zadebiutować dodatek DLC. Ponadto autorzy mają już pomysł na kontynuację gry, choć na razie nie mogą zdradzić żadnych konkretów. Co ciekawe, studio Destructive Creations pracuje również nad innym nowym projektem, niezwiązanym z marką Hatred.

Ciekawe linki

  1. Premiery gier w Polsce + Ryk Premier (29 czerwca – 3 lipca 2015)
  2. CD Projekt RED organizuje trzymiesięczny staż