Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneX360PS4XONE
Okładka Peggle 2 (X360)
OkładkaPeggle 2 (X360)

Peggle 2

Druga część przebojowej gry logicznej, będącej jednym z najpopularniejszych tytułów w dorobku firmy PopCap Games. Gracze ponownie mogą spróbować swoich sił, starając się zestrzelić kolorowe kołki na dziesiątkach zróżnicowanych pod względem wyglądu i poziomu trudności planszach.

Logiczne | casual | 2D | Xbox Game Pass | EA Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Peggle 2 Premiera

9gru2013

XONE

7maj2014

X360

14paź2014

PS4

Gry podobne do Peggle 2

Angry Birds

Jewel Quest

Puzzle Quest 2

Wydana w 2007 roku gra logiczna Peggle przebojem wdarła się na casualowy rynek podbijając kolejno platformy PC, Xbox 360, PlayStation 3 i smartfony. Sukces zachęcił deweloperów ze studia PopCap Games do stworzenia kilku pobocznych odsłon cyklu (np. Peggle Nights), a z czasem również pełnoprawnej kontynuacji.

Podstawowe założenia rozgrywki pozostały niezmienne. Zabawa w dalszym ciągu przypomina cieszące się sporą popularnością japońskie automaty do gier „Pachinko”. Zadaniem gracza jest wystrzeliwanie kulek w taki sposób, aby spadając na dół potrąciły wszystkie pomarańczowe kołki na planszy. Zależnie od umiejętności i szczęścia można przy tym aktywować rozmaite rodzaje power-upów i bonusów.

Poza trybem kampanii (składającym się z 60 wyzwań) i 60 pojedynczymi planszami, Peggle 2 oferuje możliwość rozgrywki wieloosobowej w wariantach Peg Party (czteroosobowa rywalizacja) lub Duel (dostępny w formie darmowego DLC).

Deweloperzy z firmy PopCap Games zadbali o solidną porcję nowości. W Peggle 2 znalazły się zupełnie nowe postaci, obdarzone unikalnymi umiejętnościami i żywo reagujące na poczynania gracza. Pojawiło się także trzech nowych Mistrzów Peggle (Peggle Masters), a każdemu z nich towarzyszy odrębny motyw muzyczny. Przybyło również nowych elementów na planszach (np. odbijaki rodem ze stołów pinballowych), które znacznie urozmaiciły rozgrywkę.

W porównaniu z pierwszą częścią serii gruntownej zmiany doczekała się oprawa audiowizualna. Zastosowana w Peggle 2 dwuwymiarowa grafika w kreskówkowym stylu obfituje w liczne animacje i efekty specjalne. Zabawę uprzyjemniają popularne utwory mistrzów muzyki klasycznej (m.in. Czajkowskiego, Griega i Beethovena).

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 6 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Peggle 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
X360
XONE
PS4