Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2014, 13:48

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (GTA Online, Peggle 2, Titanfall, Take on Mars) 5/3/14

Dziś piszemy m.in. o aktualizacjach gier Take on Mars oraz GTA V, dacie premiery Peggle 2, przepustce Season Pass do strzelaniny Titanfall, a także o turnieju The International w produkcji Dota 2. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Puddle

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Puddle. Dzieło studia Neko Entertainment można aktualnie nabyć 66% taniej. Produkcja kosztuje obecnie 3,05 euro (ok. 12 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Take on Mars

Studio Bohemia Interactive przygotowuje darmową aktualizację Expedition One do gry Take on Mars. Patch mający mieć premierę najwcześniej w kwietniu, wprowadzi możliwość przeprowadzania załogowych lotów na Marsa. Gracz będzie mógł wylądować na obcej planecie i stworzyć własną kolonię. Za pomocą odpowiednich surowców zbudujemy bazę i wówczas istotne będą malejące zasoby tlenu. Take on Mars jest produkcją dostępną w ramach programu „Gry z wczesnym dostępem” na Steamie.

GTA Online

Studio Rockstar North udostępniło aktualizację Business Update trybu GTA Online w grze Grand Theft Auto V. Darmowa łatka oznaczona numerem 1.11 wprowadza nowe misje, ubrania, tatuaże, fryzury, maski, samochody, bronie i wiele innych usprawnień. Pełna lista zmian jest dostępna na oficjalnej stronie internetowej wydawcy.

Business Update wprowadza sporo nowości w świecie GTA Online - Wieści ze świata (GTA Online, Peggle 2, Titanfall, Take on Mars) 5/3/14 - wiadomość - 2014-03-05
Business Update wprowadza sporo nowości w świecie GTA Online

Asheron’s Call

Studio Turbine Entertainment udostępniło ostatnią aktualizację niemal piętnastoletniej gry MMO Asheron’s Call. Twórcy ogłosili, że nadal będą wspierać swoją produkcję (np. naprawiając wykryte błędy), ale gracze nie mogą już liczyć na nową zawartość. Mimo sędziwego wieku Asheron’s Call, deweloper gry wcale nie zamierza zamykać jej serwerów. W przyszłości gracze będą mogli nawet zakładać własne. Wszelkie szczegóły na temat ostatniej aktualizacji i planów studia znajdziecie na oficjalnym forum.

Eidos Montreal

Firma Square Enix potwierdziła serwisowi Kotaku, że zwolniono 27 pracowników studia Eidos Montreal (Thief). Według oficjalnego stanowiska, restrukturyzacja ma związek z odpowiednim przygotowaniem studia do tworzenia obecnych i przyszłych projektów. Nie jest jednak wykluczone, że wpływ na zwolnienia miały niezbyt pochlebne recenzje najnowszej odsłony serii Thief. Wydawca obiecuje pomóc zwolnionym osobom w znalezieniu nowych stanowisk i dalszym rozwoju kariery.

Dota 2

Anonimowe źródła zdradziły serwisowi onGamers, że tegoroczna edycja międzynarodowego turnieju The International w grze Dota 2 odbędzie się w połowie czerwca. Z kolei Gabe Newell z firmy Valve ujawnił na forum Reddit, że impreza będzie miała miejsce w hali Key Arena w Seattle. Na oficjalne potwierdzenie konkretnej daty musimy jeszcze poczekać.

Peggle 2

Studio PopCap Games ogłosiło, że gra Peggle 2 w wersji na Xboksa 360 będzie miała swoją premierę 7 maja w usłudze Xbox Live. Od grudnia ubiegłego roku produkcja jest dostępna na Xboksie One. Wersja na starszą konsolę firmy Microsoft zostanie dodatkowo wzbogacona o dwuosobowy tryb Duel Mode.

Titanfall

Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment potwierdził w wywiadzie dla serwisu GameSpot, że wraz z grą Titanfall do sprzedaży trafi przepustka Season Pass. Tradycyjnie da ona dostęp do wszystkich dodatków DLC - niestety, jej cena pozostaje nieznana. Twórcy będą wypuszczać zarówno płatne, jak i darmowe rozszerzenia. Nie planują wprowadzać do gry żadnych mikropłatności.

Steam Greenlight

Firma Valve ujawniła kolejnych 50 gier i programów, które uzyskały „zielone światło” w ramach programu Steam Greenlight, dzięki czemu w przyszłości powinny pojawić się w ofercie Steama. Pełna lista tytułów prezentuje się następująco:

 1. 100% Orange Juice
 2. 18 Wheels of Steel: Extreme Trucker 2
 3. Age of Blood: The Scourge
 4. Atajrubah
 5. Backstage Pass
 6. Crawl
 7. Crio-Dead:Memory
 8. Decadence
 9. Diadra Empty
 10. Dino Storm
 11. Disrupt
 12. Doom & Destiny
 13. Fall Weiss
 14. Fleish & Cherry in Crazy Hotel
 15. FreeFall Tournament
 16. Gang Beasts
 17. Grow
 18. HuniePop
 19. HyperSonic 4
 20. KLASH: Psychic Warfare
 21. Livalink
 22. LogicBots
 23. Lost Squad
 24. Lucent Heart
 25. Magicians & Looters
 26. Memories of a Fisherman
 27. Monstrum
 28. My Lands
 29. NIKO: Through The Dream
 30. NOWHERE
 31. Paper Dungeons
 32. Prison Tycoon Alcatraz
 33. Project Temporality
 34. ReVeN
 35. Red Goddess
 36. Rift Rush
 37. Robot Rescue Revolution
 38. Sierra Ops
 39. Star Rift
 40. Steel Armor - Blaze of War
 41. Strategic War in Europe
 42. Super Chibi Knight
 43. THE DARK TRIAD: DRAGON'S DEATH
 44. Telepath Tactics
 45. The Curse of Blackwater
 46. Vampire Hurts
 47. Vendetta Online
 48. Volt
 49. Wildlife Park 3
 50. ZED - Absolution

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Tropico 5
 2. inFamous: Second Son
 3. Tom Clancy’s The Division
 4. Vector Thrust
 5. Take on Mars
 6. 2014 FIFA World Cup Brazil
 7. Blood Bowl II
 8. Piercing Fortress Europa
 9. Rollers of the Realm
 10. World of Warplanes

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Batman: Arkham Knight – trailer
 2. Dark Souls II – Argus z Astory #1 (PL)
 3. Hatsune Miku: Project DIVA F – zwiastun na premierę
 4. Project Spark – montaż społeczności
 5. BattleBlock Theater – zwiastun wersji PC
 6. Blackguards – Untold Legends DLC – teaser
 7. Titanfall – zwiastun na premierę (PL)