Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Vector Thrust (PC)

Vector Thrust PC

Stworzony przez portugalskie studio TimeSymmetry zręcznościowy symulator lotu, inspirowany konsolowymi hitami pokroju serii Ace Combat. W grze możemy wziąć udział w kilku kampaniach fabularnych, których wspólnym elementem jest oczywiście dynamiczna, podniebna rywalizacja.

Symulacje | samoloty | elementy zręcznościowe | indie

PC Windows
Okładka Vector Thrust (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2lipca2015

2lipca2015

Steam

Vector Thrust to zręcznościowy symulator lotu, wyróżniający się oryginalną oprawą graficzną, wykonaną w nietypowej dla gatunku technologii cel-shadingu. Tytuł inspirowany jest głównie konsolowymi grami lotniczymi pokroju Ace Combat, a za jego powstanie odpowiada portugalskie studio TimeSymmetry, znane ze strzelaniny Battle Tiers: Invasion. Obowiązki wydawcy wzięła na siebie firma Iceberg Interactive, mająca na swoim koncie takie produkcje, jak Zeno Clash, Killing Floor czy seria Endless Space.

Na potrzeby gry odwzorowano ponad 200 autentycznych myśliwców, zarówno tych produkowanych seryjnie, jak i modeli prototypowych. Poszczególne maszyny odblokowywane są w miarę postępów rozgrywki i różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również elementami sterowania i zachowaniem w powietrzu. Model lotu jest jednak czysto zręcznościowy, tak więc sterowanie nie powinno sprawić problemu nawet początkującym pilotom. Chlubą autorów jest również zaawansowany moduł sztucznej inteligencji, dzięki któremu komputerowi wrogowie znakomicie orientują się w sytuacji, dopasowują styl walki do stylu gracza, a nawet ściśle ze sobą współpracują. Dynamika AI sprawia, że mimo powtórnego przechodzenia tej samej misji, jej przebieg może potoczyć się zupełnie inaczej.

W grze możemy wziąć udział w kilku kampaniach oferujących rozbudowane wątki fabularne, choć głównym celem zabawy jest oczywiście dynamiczna podniebna rywalizacja. Autorzy zadbali o duży wybór dostępnych trybów gry, w których możemy sprawdzić się w szybkiej potyczce z komputerowym AI bądź żywym przeciwnikiem w sieci.

Vector Thrust stworzono na bazie silnika OGRE, który w przeszłości wykorzystywany był głównie w produkcjach przygodowych, takich jak Book of Unwritten Tales, Jack Keane czy seria Ankh. Wykorzystanie technologii cel-shadingu nadaje oprawie graficznej lekko komiksowy charakter. Cechą charakterystyczną gry jest także umożliwienie graczom pełnej kontroli nad niemal wszystkim aspektami rozgrywki, takimi jak parametry poszczególnych maszyn, własne skórki, scenariusze itp. Dzięki temu gra otwiera spore możliwości dla wszystkich modderów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Vector Thrust

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Vector Thrust

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8
Minimalne: Intel Pentium IV 1.4 GHz, 1 GB RAM, karta grafiki 128 MB GeForce 7200 GT lub lepsza, 3 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7/8

Vector Thrust - kreskówkowa gra lotnicza nadleci w drugim kwartale tego roku
Vector Thrust - kreskówkowa gra lotnicza nadleci w drugim kwartale tego roku

wiadomość25 lutego 2014

Firma Iceberg Interactive poinformowała, że zamierza wydać zręcznościową grę lotniczą Vector Thrust. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i jej cechą charakterystyczną jest zastosowanie techniki cel-shadingu.