Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCPSVPS4
Okładka Rollers of the Realm (PSV)
OkładkaRollers of the Realm (PSV)

Rollers of the Realm

Oryginalna gra zręcznościowa, łącząca w sobie mechanikę klasycznego pinballa z elementami RPG oraz bazującymi na fizyce zagadkami. W grze dołączamy do złożonej z 10 wyrzutków drużyny, aby razem z nimi walczyć o wyzwolenie królestwa spod jarzma mrocznej, starożytnej magii.

Zręcznościowe | fantasy | pinball | elementy RPG | elementy logiczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rollers of the Realm Premiera

18lis2014

PC PS4 PSV

producent: Phantom Compass wydawca: Atlus Strona oficjalna

Rollers of the Realm to oryginalna produkcja, stanowiąca unikatowe połączenie mechaniki klasycznego pinballa z elementami charakterystycznymi dla gier RPG. Jej główną inspiracją była wydana w 1990 roku na konsolę NES graPinball Quest, łącząca w podobny sposób elementy zręcznościowe z fabułą fantasy. Za powstanie gry odpowiada ekipa Phantom Compass, złożona z byłych pracowników kanadyjskiego studia Silicon Knights, mających za sobą prace przy wielu wysokobudżetowych produkcjach na różne platformy sprzętowe. Ich debiutancka gra została wyróżniona wieloma nominacjami oraz nagrodami, m.in. tytułem Best in Play na konferencji GDC Play 2014. Rollers of the Realm to również finalista międzynarodowego festiwalu twórców niezależnych IndieCade 2013.

Gra pozwala nam dołączyć do złożonej ze średniowiecznych wyrzutków drużyny, aby wraz z nią walczyć o wyzwolenie królestwa z okowów mrocznej, starożytnej magii. Podczas zabawy werbujemy i kontrolujemy 10 grywalnych postaci, cechujących się odmiennymi zdolnościami. Nasi bohaterowie podczas rozgrywki rozwijają swe atrybuty i korzystają z różnorodnego ekwipunku. Opowiedziana przez twórców epicka historia fabularna poprowadzi nas przez 6 epizodów, w których eksplorujemy teren, rozwiązujemy zagadki, zdobywamy łupy oraz stawiamy czoła różnorodnym przeciwnikom, mini-bossom i bossom.

Wszystkie te elementy, charakterystyczne raczej dla produkcji spod znaku action RPG, podporządkowane zostały jednak mechanice klasycznego pinballa. Poszczególne lokacje gry to nic innego jak w pełni trójwymiarowe flipperowe stoły, na których rozgrywa się cała akcja opowieści. Poszczególni członkowie naszej drużyny reprezentowani są przez flipperowe bile, które dzięki swym specjalnym zdolnościom wykorzystujemy naprzemiennie do realizacji kolejnych zadań, takich jak bazujące na fizyce zagadki logiczne czy potyczki z atakującymi nas wrogami. Każda z postaci dysponuje ograniczonym zapasem many, zaś pinballowe łapki spełnią także rolę wskaźnika zdrowia, który wraz z jego utratą zmniejsza się, utrudniając kontrolę nad bilą. Autorzy znaleźli również twórcze zastosowanie dla popularnego „tiltu”, dzięki któremu np. będziemy mogli przekradać się za plecami wrogów.

Całość gry zrealizowana jest w stylistyce fantasy przy użyciu popularnego silnika Unity. Twórcy zadbali o klimatyczną ścieżkę dźwiękową oraz pełny dubbing aktorski. Zaimplementowano także wsparcie dla pecetowych kontrolerów gry. Prócz głównej historii fabularnej przygotowano tryb arcade, w którym na poznanych już stołach możemy oddać się czystej pinballowej rozgrywce z wyłączeniem wątku fabularnego.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Rollers of the Realm: Odpowiednia dla każdego wieku.

Rollers of the Realm Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 4

PlayStation 4

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PC
PS4
PSV